Emirates
Informacje prasowe

Ponad 859 tysięcy lotów wykonanych przez Boeingi 777 linii Emirates

Lista przynależnych kategorii publikacji

Działalność linii w USA i warte 93 mld dolarów amerykańskich zamówienie na Boeingi 777 zapewniają rozwój gospodarczy i miejsca pracy w tym kraju

DUBAJ, ZEA, 18 września 2015 r. – Flota Boeingów 777 linii Emirates, największego na świecie operatora tych produkowanych w Stanach Zjednoczonych samolotów, wykonała do tej pory ponad 859 tysięcy lotów. Pierwszą dostawę tych maszyn przewoźnik odebrał w 1996 roku. Od tego czasu Boeingi 777 w barwach Emirates spędziły w powietrzu ponad 4,72 mln godzin. 3 września miał miejsce kluczowy moment w historii zamówień przewoźnika, który tego dnia odebrał trzy nowe Boeingi 777 – dwa B777-300ER i jednego B777 Freighter. Tym samym liczba samolotów tego typu dostarczonych do Emirates do tej pory wzrosła do 150.

147 Boeingów 777 Emirates przemierza świat wzdłuż i wszerz obsługując obecnie 98 kierunków na sześciu kontynentach. Powyższe liczby stanowią wyraz wieloletniego zaangażowania linii w program Boeinga 777 i świadczą o znaczącym udziale przewoźnika w produkcji samolotów i tworzeniu miejsc pracy w przemyśle lotniczym USA.

Podejście linii Emirates do globalnych podróży lotniczych stworzyło ogromne zapotrzebowanie na samoloty i silniki produkowane w Stanach Zjednoczonych i przyniosło korzyści milionom podróżujących – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates. Boeingi 777 stanowią trzon naszej floty. Ich zasięg umożliwia nam elastyczne planowanie bezpośrednich lotów do niemal dowolnego miasta położonego w odległości 16 godzin lotu od naszego hubu w Dubaju. Zamówienia na te niezwykle wydajne samoloty są wynikiem naszego stabilnego rozwoju w USA i na całym świecie. Cieszymy się, że możemy otwierać amerykańskim miastom dostęp do turystyki i handlu w miejscowościach położonych w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, do których brakowało przedtem bezpośrednich połączeń lotniczych. Wszyscy korzystają na naszych inwestycjach w technologie powstające w Stanach Zjednoczonych i działalności Emirates na świecie, które razem przyczyniają się do utrzymania miejsc pracy i wzrostu dobrobytu w USA.

Utrzymanie miejsc pracy w USA dzięki inwestycjom w samoloty Boeinga

W ciągu ostatnich 19 lat linie Emirates zainwestowały w program Boeinga 777 miliardy dolarów. W ciągu kolejnej dekady realizowane będą nowe zamówienia, dzięki czemu przewoźnik będzie stale wspierać utrzymanie miejsc pracy i innowacje w łańcuchu dostaw przemysłu lotniczego USA. Uwzględniając rekordowy kontrakt z listopada 2013 r. na 150 Boeingów 777X z silnikiem General Electric, zamówienia linii Emirates obejmują 196 Boeingów 777 o łącznej wartości 93 mld dolarów według cen katalogowych.

Amerykański Departament Handlu szacuje, że na każdy miliard dolarów eksportu z USA powstaje 5 359 miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Na tej podstawie można obliczyć, że tylko w wyniku hurtowego zamówienia Boeingów 777 przez Emirates przewoźnik przyczyni się do powstania ponad 400 tys. nowych miejsc pracy w tym kraju. 

Wspieranie przez Emirates innowacji w technologii lotniczej i dążenie do hurtowych zakupów nowych modeli samolotów daje Boeingowi poczucie pewności na rynku. Dzięki temu firma wprowadza postępy technologiczne umożliwiające skrócenie podróży między odległymi punktami globu. Przykładem mogą być samoloty o zwiększonym zasięgu, takie jak B777-200LR i B777-300ER, które mogą znajdować się w powietrzu przez szesnaście godzin bez przerwy.

Linie Emirates utrzymują niemal 4 tys. miejsc pracy w USA przy realizacji jednego lotu w obie strony dziennie

Po uruchomieniu codziennych lotów do Orlando na Florydzie 1 września br., linie Emirates obsługują obecnie 10 portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych.  Zapewniają tym samym międzynarodowe połączenia do tych miast i okolicznych regionów podróżującym zarówno w celach biznesowych i turystycznych. Analiza autorstwa specjalistów z firmy Campbell-Hill Aviation Group, specjalizującej się w branży lotniczej, wykazała, że każde codzienne połączenie Emirates w obie strony pozwala na utrzymanie 3 975 miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, a pracownicy zatrudnieni w ten sposób zarabiają łącznie 161 mln dolarów rocznie [1].

Linie Emirates i Boeing zapewnią Florydzie 100 mln dolarów przychodów i 1,5 tys. miejsc pracy

Urząd Lotnictwa Cywilnego obszaru metropolitalnego Orlando stwierdził, że nowe, codzienne połączenie bezpośrednie z Orlando do Dubaju obsługiwane przez Boeinga 777-200LR przyniesie gospodarce ponad 100 mln dolarów i przyczyni się do utrzymania niemal 1,5 tys. miejsc pracy.  

Ponadto działalność Emirates przynosi szacunkowo 2,9 mld dolarów lotniskom Nowego Jorku, Dallas/Fort Worth, Houston, Los Angeles, Bostonu, San Francisco, Seattle, Chicago i Orlando oraz okolicznym obszarom zgodnie z analizami wpływu na rozwój gospodarczy wspomnianych lotnisk i regionów.

Wzrost eksportu USA

Linie Emirates przyczyniają się także do rozwoju amerykańskiego rynku eksportowego, a powiększająca się siatka połączeń przewoźnika łączy coraz większy obszar USA z najważniejszymi rynkami na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. W niedawno zakończonym roku podatkowym (trwającym od 1 kwietnia 2014 r. do 31 marca 2015 r.) linie Emirates przewiozły z terytorium Stanów Zjednoczonych do różnych części świata 120 320 ton cargo. Do maja 2015 r. przewoźnik przetransportował już ponad 27 900 ton ładunku.  Znaczącą rolę w tym procesie odgrywa flota Boeingów 777 Emirates, nie tylko dzięki usłudze cargo w rejsach pasażerskich, ale także specjalnym usługom przewozowym. Flota towarowa linii składa się wyłącznie z Boeingów – trzynastu 777F i dwóch 747.

Więcej informacji o Emirates i Boeingu

Więcej informacji na temat programu Boeing 777 realizowanego przez linie Emirates oraz inwestycji przewoźnika w gospodarkę USA znajduje się na stronie www.emirates.com/777.

Ponadto więcej informacji o przewoźniku uzyskać można na Instagramie i Twitterze (@Emirates) oraz na profilu Emirates na Facebooku i LinkedInie.

Tutaj dowiedzieć się można więcej na temat procesu konstruowania Boeingów 777.  

Tutaj obejrzeć można relację z potrójnej dostawy Boeingów 777 do floty Emirates.  

####

[1] Campbell-Hill Aviation Group, Analysis of the Legacy Carriers’ Job Loss Estimate Due to Emirates’ Service 5–6 (June 22, 2015) http://content.emirates.com/downloads/ek/pdfs/openskies_rebuttal/Exhibit_6.pdf

Załączniki

Boeing-777-200-LR-Exterior.jpg

Boeing-777-200-LR-Exterior.jpg

jpg 1,8 MB
pobierz
Boeing777-300ER_2015.jpg

Boeing777-300ER_2015.jpg

jpg 66,1 kB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL


O Emirates 

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich). 

Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 238 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 270 samolotów o wartości ponad 135 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.  

Linie Emirates obsługują loty do 147 miast w 79 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji. 

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com