Najnowsza dostawa Boeinga 777F powiększa flotę towarową Emirates SkyCargo do 15 samolotów
Lista przynależnych kategorii publikacji
30 tysięcy lotów cargo wykonanych przez frachtowe Boeingi 777 Emirates
DUBAJ, ZEA, 2 października 2015 r. – Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, odebrała dostawę najnowszego samolotu Boeing 777 Freighter, zwiększając tym samym całkowitą liczbę maszyn towarowych w swojej flocie do 15, włącznie z dwoma Boeingami 747-400F i 13 Boeingami 777F.
Flota towarowa przewoźnika uzupełnia usługi cargo oferowane przez 224 samoloty pasażerskie Emirates, zapewniając większą elastyczność i zdolność przewozową cargo na większej liczbie tras na całym świecie. Obecnie Emirates SkyCargo obsługuje łącznie 147 kierunków na sześciu kontynentach.
Najnowszy Boeing 777F przewoźnika, który we wrześniu opuścił zakład montażowy Boeinga w Everett w stanie Waszyngton, odbył swój pierwszy lot do Hongkongu. Azjatycka metropolia należy do najpopularniejszych kierunków w siatce Emirates SkyCargo obok portów lotniczych we Frankfurcie, Szanghaju, Chicago i Saragossie. Od czasu dołączenia do floty Emirates SkyCargo w 2009 roku, 13 Boeingów 777F wykonało imponującą liczbę 30 250 lotów, spędzając w powietrzu w sumie ponad 175 tys. godzin.
Boeing 777F stanowi trzon floty Emirates SkyCargo – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo. Samolot ma imponujący zasięg i udźwig, a ponadto jest wydajny w eksploatacji. Pozwala nam transportować produkty z odległych punktów w siatce SkyCargo, takich jak Bangi, Port Au Prince czy Nadi, do klientów stacjonujących w wielkich ośrodkach miejskich, np. Londyn, Amsterdam czy Nowy Jork – dodał Sultan.
Emirates SkyCargo pozostają najlepszymi liniami w branży dzięki nowoczesnej i rozwijającej się flocie, bezkonkurencyjnej siatce połączeń i zautomatyzowanej infrastrukturze, która usprawnia przewóz towarów na świecie – powiedział Sultan. Chcemy zapewnić naszym klientom jak najlepszą jakość usług, dlatego inwestujemy w nowoczesną flotę i rozwój nowych rozwiązań w zakresie cargo, takich jak systemy przewożenia towarów czy technologie komputerowe w naszym porcie cargo w Dubaju. W tym roku wykorzystaliśmy towarowe Boeingi 777 na nowych trasach do Ouagadougou, Columbus, Orlando i Bamako, ułatwiając eksport i otwierając połączenia z nowymi rynkami na całym świecie.
Linie Emirates – największy na świecie międzynarodowy przewoźnik cargo pod względem przebytych tonokilometrów – przewożą ponad 45 tys. ton towarów tygodniowo na sześciu kontynentach, od odzieży, tekstyliów i artykułów łatwo psujących się, po samochody wyścigowe Formuły 1, sprzęt muzyczny i zwierzęta domowe.
W tym roku linie Emirates SkyCargo przeniosły się do portu lotniczego Dubai World Central (DWC) Al Maktoum, gdzie oferują 50 regularnych połączeń towarowych z nowego terminalu cargo. W nowoczesnym terminalu znajduje się zaawansowany system magazynowania i chłodzenia towarów, który może pomieścić 140 tys. ton artykułów łatwo psujących się rocznie przy zakresie temperatur od 18°C do 25°C.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).
Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 238 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 270 samolotów o wartości ponad 135 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty do 147 miast w 79 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com