Linie Emirates uruchomią pierwszy w branży lotniczej wirtualny program szkoleniowy
Lista przynależnych kategorii publikacji
Linie Emirates zostaną pierwszym przewoźnikiem komercyjnym na świecie, który wprowadzi wirtualne szkolenie personelu pokładowego oparte na grze symulacyjnej
DUBAJ, ZEA, 22 października 2015 r. – Linie Emirates, we współpracy z firmą Cubic Global Defense, opracowują wirtualny program szkoleniowy dla personelu pokładowego. Po raz pierwszy w branży lotniczej komercyjny przewoźnik wykorzysta wszechstronny instruktaż oparty na grze symulacyjnej w połączeniu ze zintegrowanym podejściem do szkolenia.
Znajdujący się obecnie w stadium rozwoju program uzupełni szkolenie w światowej klasy placówce Emirates Aviation College w Dubaju. Dzięki połączeniu wirtualnych materiałów edukacyjnych z tzw. grywalizacją, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i podczas zajęć, nowy program umożliwi członkom załogi Emirates zdobywanie i ćwiczenie umiejętności niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i obsługi na pokładzie na najwyższym poziomie. Ponadto ułatwi szkolenie w bardziej autentycznych warunkach, co – jak udowodniły badania naukowe – zwiększa ilość zapamiętywanych informacji o 65%[i].
To naukowe podejście do szkolenia można wzbogacić o kilka modułów treningowych, które zwiększą wydajność operacyjną ośrodka Emirates Aviation College. Dzięki nowemu systemowi linie Emirates mogą sprostać rosnącej liczbie członków personelu pokładowego, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i skuteczności szkolenia. Nowy program obejmie m.in. zaznajomienie się z samolotem, co umożliwi personelowi pokładowemu wirtualny przegląd maszyny od wewnątrz i z zewnątrz.
Cały czas uaktualniamy nasz program szkoleniowy, uwzględniając innowacyjne narzędzia edukacyjne. To nasza największa inwestycja w szkolenia załogi odkąd wprowadziliśmy symulatory lotnicze typu full motion o wysokiej wierności symulacji. Ponieważ nasze linie wciąż się rozwijają, głównym celem jest wyszkolenie rosnącej liczby członków załogi przy zachowaniu najwyższej jakości programu szkoleniowego – wyjaśniała Catherine Baird, Senior Vice President Cabin Crew Training Emirates.
Liczba pracowników personelu pokładowego wzrasta wraz z rozwojem floty i siatki połączeń Emirates. W związku z oczekiwaną dostawą kolejnych 16 samolotów do marca 2016 r., linie Emirates tylko w tym roku zatrudnią łącznie ponad 5 tysięcy nowych członków załogi. Również w Polsce przewoźnik regularnie przeprowadza spotkania rekrutacyjne personelu pokładowego. Najbliższe Dni Otwarte odbędą się 14 i 21 listopada, odpowiednio w Warszawie i w Poznaniu.
Warszawa - The Westin Warsaw, Al. Jana Pawła II 21, godz. 9:00
Poznań - Hotel Mercure Poznań Centrum, ul. Roosevelta 20, godz. 9:00
Szkolenie personelu pokładowego Emirates
Każdy członek personelu pokładowego przechodzi szkolenie w specjalnej, niezwykle nowoczesnej placówce Emirates Aviation College w Dubaju. Moduły szkoleniowe obejmują wprowadzenie, procedury awaryjne, pierwszą pomoc, procedury bezpieczeństwa, obsługę, wizerunek i ubiór oraz umiejętności przywódcze.
Tylko w 2014 roku przewoźnik przeznaczył na szkolenia personelu 73 mln dirhamów, a trening w ośrodku Emirates Aviation College ukończyło 4 280 nowych członków załogi. Obecnie personel pokładowy Emirates liczy ponad 20 tysięcy osób 135 narodowości mówiących łącznie w ponad 60 językach.
[i] Kapp, KM, John Wiley & Sons, The gamification of learning and instruction: game-based methods and strategies for training and education, 2012.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).
Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 238 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 268 samolotów o wartości ponad 128 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty do 147 miast w 79 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com