Kanton dołącza do kierunków linii Emirates obsługiwanych przez A380
Czwartek, 11 sierpnia 2016 r. – Dubaj, ZEA – Linie Emirates poinformowały o planowanym wprowadzeniu flagowego samolotu A380 na połączeniach Dubaj-Kanton od 1 października tego roku, w sześćdziesiątą siódmą rocznicę utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej. Niedawno przewoźnik zapowiedział także uruchomienie lotów A380 na trasach do Mediolanu i Johannesburga.
Kanton dołączy do ponad 40 kierunków w rozbudowanej globalnej siatce połączeń Emirates obsługiwanych przez niezwykle popularny samolot A380, wśród których znajdują się m.in. Pekin, Szanghaj, Hongkong, Tajpej, Londyn, Paryż, Sydney, Toronto, Auckland, Bangkok i Seul.
Od otwarcia połączenia Emirates w 2008 roku codzienne rejsy Kanton-Dubaj były realizowane przez dwuklasowego Boeinga 777-300ER i od tamtego czasu zapotrzebowanie na trasie stale wzrasta. Samolot A380 zwiększy oferowanie o 15%, co pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przewóz pasażerów i towarów z Chin Południowych do Dubaju i innych miast.
Przewoźnik na trasie do Kantonu wprowadzi A380 w konfiguracji trzyklasowej, oferujący łącznie 491 miejsc – 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes oraz 401 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.
Linie Emirates z radością wspierają ambicje gospodarcze, handlowe i komunikacyjne Chin, które planują połączyć się ze światem poprzez swój projekt infrastrukturalny „Jeden pas i jedna droga” („Belt and Road Initiative”). Siatka połączeń Emirates obejmuje Afrykę, Europę, Bliski Wschód i Azję Środkową, w tym 56 miast w 31 spośród 65 krajów objętych inicjatywą, dzięki czemu przewoźnik ma doskonałe warunki, aby łączyć ludzi i biznes. Loty A380 Emirates z Kantonu zapewnią turystom doskonałą komunikację z popularnymi kierunkami, takimi jak Praga czy Warszawa. Z dogodnego połączenia skorzystają również handlowcy podróżujący do Kairu, Kuwejtu, Dohy, Ammanu, Medyny czy Rijadu.
Dwupokładowy A380 to największy samolot komercyjny na świecie, który dzięki przestronnym i cichym kabinom cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych z całego świata. Obecnie przewoźnik dysponuje największą na świecie flotą Airbusów A380 złożoną z 81 maszyn, przy czym czeka na dostawę 61 kolejnych. Kanton będzie trzecim po Pekinie i Szanghaju kierunkiem w Chinach kontynentalnych obsługiwanym przez flagowy samolot Emirates. Linie Emirates wykonują obecnie loty do pięciu miejscowości w kontynentalnej części Chin: Pekinu, Szanghaju, Kantonu, Yinchuan i Zhengzhou, oferując pasażerom z Chin połączenia do Dubaju, a stamtąd do ponad 150 kierunków na całym świecie.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).
Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 254 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 243 samolotów o wartości 116 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 82 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com