Linie Emirates wprowadzają wypożyczalnię tabletów dla pasażerów podróżujących do USA w klasie pierwszej i biznes
Dla wszystkich pasażerów udających się do USA linie Emirates oferują usługę przechowywania laptopów i tabletów
Dubaj, ZEA, 6 kwietnia 2017 r. – Linie Emirates uruchomiły kolejną usługę, która złagodzi skutki niedawno wprowadzonego zakazu wnoszenia urządzeń elektronicznych na pokład samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych. Od 5 kwietnia pasażerowie Emirates klasy pierwszej i biznes mogą wypożyczyć tablet na czas lotu do USA, dzięki czemu nie muszą przerywać pracy podczas podróży.
Nowa usługa powstała w odpowiedzi na przepis wydany przez amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration, TSA), zgodnie z którym wszyscy podróżujący na trasach bezpośrednich z Dubaju do USA powinni zadeklarować swoje laptopy, tablety i inne urządzenia elektroniczne większe od smartfona w punkcie odprawy celnej.
W ramach usługi klienci premium mają do dyspozycji tablety Microsoft Surface z pakietem Microsoft Office 2016. Pliki potrzebne do pracy mogą zgrać na pendrive, który wolno wnieść na pokład, po czym podłączyć go do wypożyczonego tabletu i pracować dalej.
Usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami i jest dostępna na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates z Dubaju do kierunków w Stanach Zjednoczonych.
Dla osób, które wolą schować swoje urządzenia i po prostu skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej i obsługi w czasie lotu, linie Emirates zapewniają możliwość przechowania laptopów i tabletów podczas podróży do USA. Usługa ta nie wymaga dodatkowych opłat i jest dostępna dla pasażerów we wszystkich klasach od 25 marca tego roku, czyli od dnia, w którym zaczęły obowiązywać nowe przepisy TSA.
Dzięki niej pasażerowie mogą korzystać z laptopów i tabletów do samego momentu wejścia na pokład samolotu na trasach do Stanów Zjednoczonych. Następnie podróżni muszą zgłosić swoje laptopy, tablety i inny sprzęt elektroniczny objęty zakazem na odprawie celnej i przekazać je służbom ochrony na bramce przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA, gdzie zostaną zapakowane i oznakowane przed umieszczeniem ich w luku bagażowym.
Jak usługa Emirates działa w praktyce można zobaczyć tutaj.
Do tej pory z możliwości przechowania laptopów i tabletów skorzystało blisko 8 000 pasażerów Emirates podróżujących jednym ze 112 bezpośrednich lotów realizowanych tygodniowo z lotniska w Dubaju do miast w USA. Przewoźnik spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony klientów, a usługa cieszy się jednakową popularnością we wszystkich klasach rezerwacyjnych.
Dwie nowe usługi wprowadzone przez linie Emirates dają podróżującym do Stanów Zjednoczonych kilka możliwości: mogą oni spakować swój sprzęt elektroniczny do bagażu rejestrowanego przed odlotem, korzystać z laptopa lub tabletu na pierwszym etapie podróży i podczas postoju w Dubaju przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA, a klienci premium mogą także pracować na pokładzie na wypożyczonych urządzeniach. Na większości tras pasażerowie mają możliwość korzystania z telefonów komórkowych, wbudowanych w fotele telefonów z funkcją wysyłania SMS-ów i maili, a także z telewizji na żywo. Obecnie 85% samolotów pasażerskich Emirates wyposażonych jest w sieć bezprzewodową na pokładzie.
Nowy zakaz wydany przez TSA nie obejmuje lotów Emirates do USA przez Mediolan (EK205) i Ateny (EK209). Nie dotyczy również lotów ze Stanów Zjednoczonych ani połączeń Emirates poza USA.
Klienci Emirates lecący do USA dowiedzą się więcej na temat nowych przepisów na stronie www.emirates.com/electronicsban.
Przewoźnik realizuje loty do 12 miast w Stanach Zjednoczonych – Newark (EWR), Fort Lauderdale (FLL), Orlando (MCO), Chicago (ORD), Bostonu (BOS), San Francisco (SFO), Los Angeles (LAX), Seattle (SEA), Dallas (DFW), Houston (IAH), Waszyngtonu (IAD) i Nowego Jorku (JFK).
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 257 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 221 samolotów o wartości ponad 108 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty w 155 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com