Grupa Emirates publikuje raport środowiskowy za rok 2016/17
Piątek, 24 listopada 2017 r. – Dubaj, ZEA – Grupa Emirates, złożona z linii Emirates i spółki dnata, opublikowała siódmy roczny raport środowiskowy opisujący efekty działalności środowiskowej grupy w roku finansowym 2016-2017.
W przygotowanym przez firmę PricewaterhouseCoopers (PwC) raporcie przedstawiono różne działania grupy – m.in. operacje lotnicze, przewozy cargo i obsługę naziemną realizowaną przez spółkę dnata, a także najrozmaitsze usługi handlowe od projektowych po gastronomiczne – i ich wpływ na środowisko.
W związku z ogłoszeniem przez Organizację Narodów Zjednoczonych roku 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju, Grupa Emirates postanowiła skoordynować swoje priorytety w zakresie ochrony środowiska z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, skupiając się na działaniach, które mogą przynieść najlepsze rezultaty.
– Rok 2016-17 był wyjątkowo trudny ze względu na ciąg wydarzeń społecznych, ekonomicznych i politycznych zachodzących na rynkach, na których działamy. Zaufanie konsumentów i zapotrzebowanie na podróże spadały lawinowo. W tej sytuacji przyszło nam z pomocą nasze doświadczenie, solidne podstawy działalności i reputacja naszej marki, które pozwoliły nam przetrwać ten trudny okres – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.
– Inwestujemy w nasz zespół, nowe systemy, technologie i infrastrukturę, dzięki czemu będziemy w stanie dalej się rozwijać w opłacalny i zrównoważony sposób. Dzięki naszej transformacji otworzą się przed nami nowe możliwości efektywniejszej gospodarki zasobami, co pozwoli zwiększyć odporność grupy na sytuacje kryzysowe nie tylko w kolejnym roku, ale i w dalszej perspektywie – dodał szejk Al Maktoum.
Podstawę strategii środowiskowej grupy stanowi ekologiczna flota – w ciągu ostatniego roku linie Emirates wycofały z eksploatacji ostatnie Airbusy A340 i A330. Obecnie flota linii Emirates składa się wyłącznie z Airbusów A380 i Boeingów 777, a średni wiek samolotów z uwzględnieniem towarowych Boeingów 777 wynosi zaledwie 5,3 roku, znacznie poniżej średniej w branży. Nowoczesne samoloty szerokokadłubowe pozwalają zmniejszyć emisję spalin i hałasu, a także zapewniają większy komfort pasażerom.
Działania grupy na rzecz zwiększenia wydajności operacyjnej również pomogły ograniczyć koszty i oddziaływanie na środowisko. Na przykład wodooszczędna procedura czyszczenia samolotów wprowadzona przez zespół Emirates Engineering pozwoli zaoszczędzić 11 milionów litrów wody rocznie, a inicjatywy na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej takie jak montaż oświetlenia LED w hangarach przynoszą oszczędności w postaci aż 237 megawatogodzin miesięcznie.
Na trasach długodystansowych w klasie ekonomicznej linie Emirates oferują ekologiczne polarowe koce. Każdy z nich powstaje z 28 przetworzonych plastikowych butelek, które w przeciwnym razie wylądowałyby na wysypisku.
Spółka dnata odnotowała najlepszy i najbardziej dochodowy rok w swojej 58-letniej historii. Wszystkie cztery działy spółki – UAE Airport Operations, International Airport Operations, Travel Services i Catering – pozyskały ważnych nowych klientów i rozwinęły współpracę z dotychczasowymi zleceniodawcami, a ich usługi cieszyły się niesłabnącym uznaniem.
W Dubaju i na całym świecie dnata stopniowo wprowadza elektryczne lub hybrydowe pojazdy i sprzęt do obsługi naziemnej, ograniczając emisję dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Sprzęt elektryczny jest wykorzystywany także do obsługi lotniskowej w Szwajcarii i Singapurze, a spółka planuje rozbudowę floty tych pojazdów i wprowadzenie ich na kolejnych lotniskach.
Aby osiągnąć trwałą doskonałość w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska (HSE), w ciągu ostatniego roku spółka dnata wdrożyła zintegrowany system zarządzania (IMS). Jako podstawa strategii „One dnata” system IMS obejmuje wszystkie aspekty różnorodnego profilu spółki i będzie sprzyjać rozwojowi kultury uczenia się, która umożliwi nieustanne doskonalenie we wszystkich obszarach działalności.
Grupa w dalszym ciągu aktywnie wspierała działania przeciwko nielegalnemu handlowi dziką fauną i florą, między innymi w ramach programu „A Greener Tomorrow”, z którego dofinansowywane są trzy organizacje działające na rzecz ochrony środowiska w Afryce: Southern African Wildlife College Trust, Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds i African Parks. Również program charytatywny dnata4good organizowany przez pracowników spółki w dalszym ciągu wspierał ochronę przyrody w RPA, a także zrealizował program budowy szkół w Nepalu.
Raport można przeczytać w całości tutaj.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 266 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 206 samolotów o wartości ponad 83 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty w 156 kierunkach w 84 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.