Emirates
Informacje prasowe

Linie Emirates zamawiają 36 Airbusów A380 o wartości 16 mld dolarów

  • Linie podpisały dziś list intencyjny w sprawie wiążącego zamówienia na 20 samolotów z opcją zakupu 16 kolejnych
  • Uwzględniając ostatnie porozumienie, łączna liczba Airbusów A380 zamówionych przez Emirates wynosi 178, co świadczy o zaufaniu linii do programu A380

Czwartek, 18 stycznia 2018 r. – Dubaj, ZEA – Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, podpisały wartą 16 mld dolarów (58,7 mld AED) umowę na 36 samolotów Airbus A380, która obejmuje wiążące zamówienie na 20 maszyn i opcję zakupu 16 kolejnych. Flota A380 Emirates wykorzystuje zarówno silniki General Electric, jak i Rolls-Royce. Obecnie przewoźnik analizuje możliwości zakupu silników do najnowszej partii zamówionych samolotów.

Dostawy nowych Airbusów A380 rozpoczną się w 2020 roku. Już teraz linie Emirates dysponują flotą 101 Airbusów A380 i oczekują na dostawę 41 zamówionych wcześniej maszyn. Biorąc pod uwagę najnowsze zamówienie, udział przewoźnika w programie A380 wynosi 178 samolotów o łącznej wartości ponad 60 mld dolarów.

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, oraz John Leahy, dyrektor operacyjny ds. klientów w firmie Airbus Commercial Aircraft, podpisali dzisiaj list intencyjny w siedzibie przewoźnika w Dubaju.

Linie Emirates odzwierciedlają ducha rozwoju, innowacji i odporności Dubaju. Uosabiają one także rosnące znaczenie miasta, jeśli chodzi o przepływ osób, kapitału i informacji. To porozumienie stanowi wyraz optymizmu linii co do przyszłości i świadczy o zaangażowaniu w realizację wizji Dubaju, tj. jego dalszego rozwoju jako kierunku i portu lotniczego o światowym znaczeniu - powiedział Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju.

Nigdy nie ukrywaliśmy, że A380 okazał się sukcesem dla Emirates. Nasi pasażerowie go uwielbiają, a my zdołaliśmy wprowadzić go na różnych trasach, co zapewniło nam elastyczność pod względem zasięgu i zróżnicowania podróżnych – dodał. Część z nowych samolotów, które zamówiliśmy, zastąpi starsze maszyny. Zamówienie zapewni stabilność produkcji A380, a w przyszłości zamierzamy w dalszym ciągu ściśle współpracować z firmą Airbus przy udoskonalaniu samolotu i oferty pokładowej, tak aby zapewnić naszym pasażerom jak najlepszy lot. Piękno tej maszyny polega na tym, że technologia i wyposażenie na pokładzie dają nam mnóstwo swobody, żeby eksperymentować z wystrojem wnętrz.

Chciałbym wyrazić podziękowanie dla linii Emirates, Szejka Ahmeda, Tima Clarka i Adela Al-Redhy za ich nieustające wsparcie dla Airbusa A380 – powiedział John Leahy, dyrektor operacyjny ds. klientów Airbus Commercial Aircraft. – Samolot A380 od 2008 roku ma ogromny udział w rozwoju oraz sukcesie linii Emirates i cieszymy się, że nadal tak będzie. Najnowsze zamówienie zapewni produkcję Airbusa A380 przynajmniej przez najbliższych dziesięć lat. Osobiście jestem przekonany, że więcej przewoźników pójdzie w ślady Emirates, a ten wspaniały samolot będzie nadal budowany jeszcze w latach 30.

Emirates i Airbus współpracują ze sobą od dziesięcioleci. Przewoźnik dysponuje największą flotą Airbusów A380 na świecie, która liczy obecnie 101 maszyn.

Załączniki

Emirates A380 Order Signing - 2018.JPG

Emirates A380 Order Signing 2018 - Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum i John Leahy.JPG

JPG 1,7 MB
pobierz
Emirates' 100th Airbus A380 with 'Year of Zayed' livery.JPG

Emirates' 100th Airbus A380 with 'Year of Zayed' livery.JPG

JPG 3,2 MB
pobierz
Emirates A380 Fleet at Dubai International.jpg

Emirates A380 Fleet at Dubai International.jpg

jpg 918,7 kB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL


O Emirates 

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 269 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 243 samolotów o wartości ponad 95 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.  

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 84 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji. 

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.