Emirates
Informacje prasowe

Linie Emirates i South African Airways rozszerzają porozumienie code-share

Środa, 19 grudnia 2018 r. - Warszawa, Polska – Największe linie lotnicze świata Emirates i narodowy przewoźnik z RPA South African Airways (SAA) rozwijają strategiczną współpracę, rozszerzając porozumienie code-share i wprowadzając nowe kierunki dla pasażerów obydwu linii.

Po uzyskaniu zgody rządu, SAA i Emirates rozpoczną realizację rozszerzonej umowy, która uzupełni i wzmocni porozumienie code-share funkcjonujące z powodzeniem od 1997 r. w rozmaitych aspektach działalności i obsługi klienta.

Tylko w roku 2017/18 dzięki porozumieniu Emirates i SAA z większej wygody i wyboru połączeń skorzystało około 90 tys. pasażerów. Linie Emirates rozpoczęły loty do RPA w 1995 r. otwarciem połączenia Dubaj-Johannesburg. SAA i Emirates nawiązały współpracę ponad 20 lat temu, podpisując pierwsze w historii Emirates porozumienie code-share w czerwcu 1997 r., na mocy którego kod SAA zaczął pojawiać się na połączeniach Emirates do Dubaju.

SAA może zaoferować swoim pasażerom osiem lotów dziennie realizowanych przez Emirates na trasie z RPA do Dubaju (cztery loty dziennie z Johannesburga, w tym na pokładzie kultowego Airbusa A380, trzy loty dziennie z Kapsztadu i jeden lot dziennie z Durbanu).

Nowa umowa oznacza rozszerzenie porozumienia w ramach siatek połączeń obu przewoźników.

Linie będą dążyć do ściślejszego współdziałania w zakresie siatek połączeń, kontaktu z klientem, usług cargo i rozkładów lotów w celu usprawnienia podróży i przepływu pasażerów. Dostępność połączeń wzrośnie dzięki korekcie czasu przesiadek w Johannesburgu, ze szczególnym uwzględnieniem popularnych rynków regionalnych.

Nowa umowa przewiduje uatrakcyjnienie programów lojalnościowych – Emirates Skywards i Voyager by SAA. Linie Emirates zostały partnerem programu Voyager w 2000 r., dzięki czemu jego członkowie mogą gromadzić i wymieniać mile na trasach obsługiwanych przez Emirates. Z kolei członkowie programu Skywards mogą gromadzić i wymieniać mile na trasach realizowanych przez SAA.

Niezależnie od nowej umowy przewoźnicy będą działać w innych obszarach dwustronnej współpracy i dzielić się najlepszymi praktykami w rozmaitych obszarach działalności. 

Linie Emirates w RPA

Linie Emirates rozpoczęły loty do RPA w 1995 r. od połączenia do Johannesburga, od tamtej pory rozszerzając ofertę kierunków w tym kraju o Kapsztad i Durban. Przewoźnik realizuje osiem lotów dziennie do RPA (cztery do Johannesburga, trzy do Kapsztadu i jeden do Durbanu), w tym na pokładzie kultowego Airbusa A380 do Johannesburga.

Według badania z 2016 r. mierzącego wpływ Emirates na południowoafrykańską gospodarkę całkowity wkład Grupy Emirates w gospodarkę w roku finansowym 2014/15 wyniósł 417 mln USD (5,81 mld ZAR), pozwalając utrzymać 12 989 miejsc pracy. Od tamtej pory przewoźnik zwiększył oferowanie na trasach do RPA z 2 572 do 3 101 miejsc dziennie, w coraz większym stopniu przyczyniając się do rozwoju gospodarki i zatrudnienia w kraju.

Linie Emirates przewożą podróżujących w celach służbowych i turystycznych z całego świata do Afryki Południowej przez port macierzysty w Dubaju, łącząc RPA ze 121 kierunkami w obrębie międzynarodowej siatki połączeń. W roku finansowym 2017/18 przewoźnik przetransportował na trasie Dubaj-RPA łącznie ponad 1,7 mln pasażerów i 61,8 tys. ton produktów o wysokiej wartości – w tym ryby i owoce morza, warzywa i owoce, mięso świeże i mrożone, wino, leki i złoto. Grupa Emirates zatrudnia przeszło 1 tys. Południowoafrykańczyków, w tym ponad 250 pilotów i 500 członków personelu pokładowego.

Załączniki

EK SAA codeshare 1.jpg

EK SAA codeshare 1.jpg

jpg 2,8 MB
pobierz
EK SAA codeshare Emirates A380.jpg

EK SAA codeshare Emirates A380.jpg

jpg 2,0 MB
pobierz
SAA-II-0992.jpg

SAA-II-0992.jpg

jpg 11,4 MB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL


O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 272 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 248 samolotów o wartości ponad 100 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com