Emirates SkyCargo zwiększa możliwości przewozu leków
- Przewoźnik cargo otwiera specjalistyczny terminal do transportu leków w Chicago
- Program korytarzy farmaceutycznych rozszerzony na 20 stacji na całym świecie
- Hub lotniskowy w Dubaju ponownie otrzymuje certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP)
Środa, 12 czerwca 2019 r. – Warszawa, Polska - Linie Emirates SkyCargo znacząco rozbudowały infrastrukturę i zwiększyły możliwości przewozu leków na całym świecie, umacniając się na pozycji światowego lidera w transporcie lotniczym produktów farmaceutycznych wrażliwych na temperatury.
Nowy terminal do transportu leków w Chicago
Linie Emirates SkyCargo rozpoczęły przeładunek towarów farmaceutycznych w nowym, specjalistycznym terminalu w Chicago. Obiekt przeznaczony specjalnie do transportu leków zajmuje powierzchnię przeszło 1 tys. metrów kwadratowych z możliwością dalszej rozbudowy i zapewnia całościową ochronę leków dzięki strefom temperatury kontrolowanej w procesie przyjęcia i dostawy, kompletacji i segregacji, składowania i operacji na rampie załadunkowej. Terminal został wybudowany we współpracy z Maestro, firmą specjalizującą się w obsłudze naziemnej. Może on obsłużyć 15 tys. ton przesyłek farmaceutycznych rocznie.
– Linie Emirates SkyCargo zapewniają bezpieczny przewóz leków wrażliwych na temperatury. Wyspecjalizowany terminal do transportu leków w jednym z największych ośrodków obsługujących branżę farmaceutyczną w naszej siatce połączeń oznacza znaczące wzmocnienie naszych kompetencji i możliwości w tym zakresie – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates SkyCargo.
– Od samego początku stosowaliśmy unikalny model, w ramach którego ściśle współpracowaliśmy z obsługą naziemną i uczestniczyliśmy w procesie planowania obiektu. Korzystając z doświadczenia w transporcie leków na sześciu kontynentach, wspólnymi siłami stworzyliśmy nowy terminal dostosowany do obsługi produktów farmaceutycznych – dodał Sultan.
W terminalu znajdują się strefy temperatury kontrolowanej (zakres od 2 do 8 oraz od 15 do 25 stopni Celsjusza) w procesie przyjęcia i dostawy, kompletacji, segregacji i składowania leków. Dzięki bliskiej odległości między terminalem a rampą załadunkową udało się ograniczyć czas załadunku towarów na pokład samolotu.
Rozszerzenie międzynarodowej sieci korytarzy farmaceutycznych
Specjalistyczny terminal do transportu leków w Chicago jest częścią szerszej strategii Emirates SkyCargo polegającej na wzmocnieniu ochrony leków wrażliwych na temperatury nie tylko w porcie macierzystym w Dubaju, ale także na całej trasie przewozu.
Bazując na sukcesie korytarzy farmaceutycznych wprowadzonych w styczniu 2018 r., przewoźnik rozszerzył swoją początkową sieć z 12 do 20 stacji farmaceutycznych.
W ramach korytarzy farmaceutycznych linie Emirates SkyCargo współpracują z firmami oferującymi obsługę naziemną i innymi partnerami działającymi w ważnych punktach wysyłki lub odbioru leków w celu zapewnienia wysokiego standardu transportu produktów farmaceutycznych zgodnie z surowymi normami przewoźnika.
Henrik Ambak, Senior Vice President Emirates Cargo Operations Worldwide komentuje: – Transport lotniczy leków staje się coraz bardziej złożony, jeśli chodzi o ścisłe wymogi dotyczące przeładunku i kontroli temperatury towarów. Wprowadziliśmy korytarze farmaceutyczne, ponieważ chcieliśmy rozszerzyć wymagane wysokie standardy transportu leków w ramach naszej siatki połączeń i zapewnić lepszą jakość usług na całej trasie przewozu.
– Współpracujemy z firmami oferującymi obsługę naziemną w najważniejszych punktach obsługi produktów farmaceutycznych, a nasz model współpracy okazał się bardzo udany i spotkał się z uznaniem klientów. Z tego względu postanowiliśmy powielić ten model w kolejnych stacjach, rozbudowując naszą sieć korytarzy farmaceutycznych do ponad 20 stacji. W przyszłości zamierzamy przyglądać się przepływowi produktów farmaceutycznych w obrębie naszej sieci i dodawać kolejne stacje – dodał Ambak.
Emirates SkyCargo odnawia certyfikat GDP na operacje w hubie lotniskowym w Dubaju
W tym roku operacje Emirates SkyCargo w zakresie przewozu leków na terenie Dubaju, w tym całodobowe połączenie ciężarowe między terminalami przewoźnika na lotniskach Dubai International i Dubai World Central, uzyskały certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE
Przewoźnik po raz pierwszy uzyskał certyfikat w 2016 r., odnawiając go w 2017 i 2018 r. W tym roku linie zostały poddane drobiazgowemu audytowi przez towarzystwo Bureau Veritas, w trakcie którego obiekty i procesy stosowane przy obsłudze produktów farmaceutycznych przeszły gruntowną ewaluację.
Linie Emirates SkyCargo dysponują największym wielolotniskowym węzłem komunikacyjnym z certyfikatem GDP w Dubaju, który zajmuje łącznie ponad 8 600 metrów kwadratowych powierzchni do składowania i przeładunku leków. W roku finansowym 2018/19 przewoźnik przetransportował ponad 75 tys. ton leków.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 13 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 234 samolotów.
Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 86 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com