Nowa inicjatywa ekologiczna Emirates Flight Catering: 750 ton opakowań mniej w skali roku
Emirates Flight Catering (EKFC), jedna z największych firm cateringowych na świecie, wprowadziła nowe rozwiązanie, które jeszcze bardziej ograniczy ilość odpadów pochodzących z opakowań żywności. Firma zastąpiła opakowania tekturowe skrzynkami wielokrotnego użytku służącymi do przechowywania i transportowania średnio 100 tys. posiłków dziennie. Dzięki najnowszej inicjatywie ekologicznej EKFC zaoszczędzi 750 ton odpadów tekturowych rocznie, co odpowiada 260 tys. m² terenów leśnych.
– Dążymy do jak największej wydajności i prowadzenia działalności z poszanowaniem środowiska. Nasze nowe rozwiązanie to już trzecia w ciągu roku kluczowa inicjatywa – po inwestycjach w farmy wertykalne i energię słoneczną – na rzecz ograniczenia naszego oddziaływania na środowisko i wypracowania większej wartości dla naszych interesariuszy. Nieustannie doskonalimy nasze procesy i praktyki, chcąc zapewnić jak najwyższy poziom efektywności środowiskowej w każdym aspekcie naszej działalności – powiedział Saeed Mohammed, prezes Emirates Flight Catering.
EKFC uznaje, że odpowiedzialność za środowisko stanowi klucz do sukcesu w perspektywie długofalowej i podejmuje się korzystać z zasobów naturalnych w sposób zrównoważony oraz minimalizować wpływ swojej działalności na środowisko we wszystkich jej obszarach.
We wrześniu tego roku firma uruchomiła w swoich obiektach nowoczesny system zasilania wytwarzający energię elektryczną z energii słonecznej. System ma produkować 4 195 megawatogodzin energii elektrycznej rocznie, co pozwoli firmie zmniejszyć o 15% zużycie energii ze źródeł tradycyjnych w należących do firmy pralniach, zakładach produkcji spożywczej i obiektach zakwaterowania pracowników. Dzięki temu emisja dwutlenku węgla generowana przez EKFC spadnie o 3 mln kg rocznie, co stanowi odpowiednik emisji związanej z rocznym zużyciem energii na zasilenie 518 domów jednorodzinnych.
EKFC wkrótce rozpocznie budowę największej farmy wertykalnej na świecie, w ramach wspólnego przedsięwzięcia z amerykańską grupą Crop One Holdings, liderem w tej branży. Obiekt o powierzchni ponad 12 tys. m² będzie w stanie dostarczyć 2,7 tys. kg wysokiej jakości zielonych warzyw liściastych uprawianych w kontrolowanym środowisku bez użycia środków chwastobójczych i owadobójczych, za to z mniejszym o 99% zużyciem wody w porównaniu z uprawą polową. Bliskość farmy pozwoli na szybką dostawę świeżych produktów w ciągu kilku godzin po ich zebraniu, dzięki czemu zachowają one swoje wartości odżywcze, a emisja dwutlenku węgla związana z transportem zostanie znacząco ograniczona. Pierwsze dostawy produktów do klientów Emirates Flight Catering planowane są na 2020 rok.
EKFC prowadzi całościowy program recyklingu odpadów, w ramach którego odpady nadające się do przetworzenia, w tym butelki plastikowe, puszki i folia aluminiowa, po usunięciu z samolotu są oddzielane od reszty odpadów pozostałych po posiłkach. Firma zleca także wtórne przerabianie zużytych opakowań tekturowych i papieru biurowego na nowe produkty. Każdego miesiąca EKFC kieruje 270 tys. kg surowców do dalszej obróbki zamiast na wysypisko i zapewnia recykling 130 tys. kg tektury, 4 tys. kg papieru, 14 tys. kg puszek aluminiowych i folii, 120 tys. kg szklanych butelek oraz 10 tys. kg plastikowych butelek.
O firmie Emirates Flight Catering
Emirates Flight Catering należy do największych na świecie firm cateringowych. Spółka oferuje catering na potrzeby linii lotniczych, imprez i VIP-ów oraz usługi dodatkowe, w tym usługi pralnicze, produkcję żywności oraz zaopatrzenie poczekalni lotniskowych w jedzenie i napoje. Zaufało jej już ponad 105 linii lotniczych, grupy hotelowe i jednostki administracji publicznej ZEA. Każdego dnia 11 tys. pracowników firmy przygotowuje średnio 225 tys. posiłków i pierze 210 ton ubrań.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 268 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 231 samolotów.
Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com