Emirates
Informacje prasowe

Punkty Skywards Miles pomagają Emirates zmieniać życie wielu ludzi

8 maja 2020 r. – Warszawa, Polska – Dzięki hojności podróżnych, fundacja linii Emirates przeznaczyła aż 132 miliony mil Skywards na pomoc najuboższym z całego świata. Wsparcie trafiło do ponad 90 tysięcy osób, przede wszystkim dzieci. W tym samym okresie – od 1 kwietnia 2019 roku do 31 marca 2020 roku – fundacja przekazała także ponad 6,5 mln AED na 22 projekty w 12 krajach.

Założona w 2003 roku Emirates Airline Foundation odgrywa istotną rolę w ramach struktur linii. Poprzez dotacje, sponsoring korporacyjny oraz fundusze Emirates udziela regularnego wsparcia 32 projektom i organizacjom pozarządowym z 18 krajów na świecie. Zakres udzielanej pomocy jest różny: od pokrywania całości rocznych wydatków danej organizacji i budowania niezbędnej infrastruktury, poprzez prowadzenie projektów żywieniowych i medycznych, po opłacanie pensji czy pokrywanie innych kosztów doraźnych.

Nieustannie fundacja zachęca także pasażerów Emirates do przekazywania punktów Skywards Miles, drobnej reszty z zakupów na pokładzie i datków na cele dobroczynne.

Liczby mówią same za siebie. W ubiegłym roku fundacja wykorzystała 132 miliony mil przekazanych przez klientów Emirates, realizując dzięki nim podróże 35 organizacji pozarządowych na ponad 50 misjach medycznych, 4 organizacji na 5 misjach inżynieryjnych i 1 organizacji na 2 misjach edukacyjnych. Wśród 5 największych beneficjentów były: Bangladesz – ponad 66 tysięcy osób, Południowa Afryka – około 7 900 osób, Uganda – 5 500 osób, Tanzania – 2 900 osób i Ghana – 2 000 osób.

- Wsparcie lokalnych i globalnych społeczności w sposób dla nich istotny, jest dla nas bardzo ważne. Sponsorujemy światowej klasy wydarzenia sportowe i kulturalne, wspieramy handel i turystykę. Jednak praca w ramach fundacji to efekt prawdziwej pasji, w której towarzyszą nam organizacje myślące w ten sam sposób i które także pragną poprawić byt tych najuboższych i zaniedbywanych – podkreśla Sir Tim Clark, prezes Emirates Airline i Emirates Airline Foundation.

- Nie ograniczamy się do nakarmienia głodnych. Najbardziej potrzebującym zapewniamy holistyczną opiekę – żywność, odzież, schronienie, opiekę medyczną i edukację. To zmienia życie, całym społecznościom zapewnia środki utrzymania, wyrównując w ten sposób ich szanse i budując bardziej sprawiedliwą rzeczywistość. Pomagamy także naszym klientom włączyć się w pomoc, dając im możliwość przekazania punktów Skywards Miles oraz datków – w tę podróż zapraszamy każdego bez wyjątku – dodaje Clark.

Misje medyczne

W ubiegłym roku fundacja wsparła 676 lekarzy, pielęgniarek i innych przedstawicieli personelu medycznego z organizacji pozarządowych, zapewniając im bezpłatną podróż, logistykę oraz nieograniczony bagaż. Lekarze podróżowali z Europy, USA, Kanady i Australii, aby przeprowadzić tysiące darmowych operacji ratujących życie, konsultacji i badań przesiewowych, a także przeszkolić miejscowy personel medyczny. Leczyli oni m.in. głębokie oparzenia i deformacje czaszkowo-twarzowe, przeprowadzali operacje sercowo-naczyniowe i rekonstrukcyjne oraz oferowali wsparcie ortopedyczne i położnicze, tym samym pomagając bezpośrednio 76 900 dzieciom i dorosłym prowadzić lepsze życie.

Wiele z tych misji odbyło się w odległych wioskach i zakątkach świata. Niektórzy z głównych beneficjentów to między innymi: 44 000 pacjentów szpitala Emirates Friendship i ponad 21 600 uchodźców, którzy otrzymali podstawową i specjalistyczną opiekę medyczną w Bangladeszu oraz około 4 800 osób w Ugandzie, którym została udzielona podstawowa pomoc.

Misje inżynierów

Podczas 3 misji z USA i 1 z Niemiec, Inżynierowie Bez Granic zaopatrzyli mieszkańców obszarów wiejskich w wodę i prąd, zainstalowali panele słoneczne i stworzyli pracownie komputerowe. Misje te, prowadzone przez 36 specjalistów, przyniosły korzyści w zdrowiu i życiu blisko 2 700 osobom w Ugandzie, Ghanie i Kenii.

Misje edukacyjne         

Fundacja pozytywnie wpłynęła na życie ponad 10 300 dzieci i 340 nauczycieli, wspierając 2 misje edukacyjne – w RPA i w Tanzanii. Wolontariusze programu „Warwick in Africa” nie tylko nauczali matematyki i angielskiego w szkołach średnich, ale także szkolili lokalnych nauczycieli do tego, by pomóc dzieciom w długoterminowej nauce.

W ubiegłym roku, fundacja wsparła kwotą 650 tysięcy AED oraz biletami dla najmłodszych pracowników 3 organizacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: Ośrodek Szkoleniowy Al Noor dla Osób Niepełnosprawnych, Bezpieczny Ośrodek dla Osób z Autyzmem i Syndromem Aspergera oraz Ośrodek Rashida.

Datek na rzecz fundacji Emirates Airline można przekazać tutaj.

Klienci, którzy chcieliby przekazać swoje punkty Skywards Miles, mogą tego dokonać na www.emirates.com/skywards.

 

O Fundacji Emirates Airline

Fundacja Emirates Airline jest organizacją charytatywną typu non-profit, której celem jest poprawa jakości życia dzieci, bez względu na granice geograficzne, polityczne czy religijne. Koncentrując się w szczególności na dzieciach żyjących w skrajnym ubóstwie, fundacja dąży do zmniejszenia liczby zachorowań i ich śmiertelności. Ponadto, zapewnia pomoc humanitarną, filantropijną i usługi dla dzieci, przy minimalnych kosztach administracyjnych.

Projekty zarówno istniejące, jak i nowe inicjatywy charytatywne, są realizowane głównie w miejscach z siatki Emirates. Uczestniczą w nich lokalni pracownicy linii, którzy nadzorują i zarządzają pracami, wraz ze wsparciem lokalnej społeczności. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.emiratesairlinefoundation.org.

Załączniki

emiratesfriendshiphospital.jpg

emiratesfriendshiphospital.jpg

jpg 6,8 MB
pobierz
emergenzasorrisi2.jpg

emergenzasorrisi2.jpg

jpg 7,9 MB
pobierz
prithipura1.jpg

prithipura1.jpg

jpg 2,8 MB
pobierz
engineerswithoutborders1.jpg

engineerswithoutborders1.jpg

jpg 1,1 MB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL


O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com