Emirates wznawiają loty pasażerskie do 9 miejsc, w tym połączenia między Wielką Brytanią a Australią
14 maja, 2020 r. – Warszawa, Polska – Emirates ogłosiły plan obsługi regularnych połączeń lotniczych od 21 maja do 9 miast: Londynu (Heathrow), Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, Sydney i Melbourne*. Linie lotnicze zaoferują również loty dla klientów podróżujących między Wielką Brytanią a Australią (przez Dubaj).
Rezerwacja biletów na rejsy możliwa będzie poprzez stronę emirates.com.
Przeloty dostępne będą wyłącznie dla obywateli oraz osób spełniających warunki przybycia do kraju docelowego. Obejmuje to m.in. zgodę Federalnego Urzędu ds. Identyfikacji i Obywatelstwa (ICA) dla mieszkańców ZEA, którzy chcą wrócić do Dubaju.
- Z przyjemnością wznawiamy regularne usługi pasażerskie do wybranych miejsc w naszej siatce, oferując klientom więcej możliwości podróżowania z ZEA, a także między Wielką Brytanią a Australią. Ściśle współpracujemy z władzami, aby zaplanować wznowienie lotów do innych kierunków. Wdrożyliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa na lotnisku, w porozumieniu z odpowiednimi władzami, odnoszące się do zachowania rekomendowanego dystansu społecznego oraz warunków sanitarnych. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników, klientów oraz lokalnych społeczności pozostają naszymi priorytetami - powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.
Loty repatriacyjne
Oprócz regularnych usług linie Emirates będą nadal ściśle współpracować z ambasadami i konsulatami, aby ułatwić loty repatriacyjne dla osób chcących powrócić z ZEA do swoich domów. W tym tygodniu Emirates planują rejsy z Dubaju do Tokio Narita (15 maja), Conakry (16 maja) i Dakaru (16 maja). *
Zdrowie i bezpieczeństwo na pokładzie Emirates
Bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie pasażerów i pracowników są priorytetem dla Emirates. W ramach przygotowań do wznowienia usług lotniczych linie zwiększyły skalę środków ostrożności podczas podróży.
W Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju podróżni i pracownicy zostaną poddani pomiarowi temperatury ciała za pomocą skanerów termicznych. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas interakcji, przy stanowiskach odprawy zostały zainstalowane bariery ochronne. Wszyscy pracownicy i podróżni przebywający na lotnisku są zobowiązani do noszenia rękawiczek i masek ochronnych. Ponadto członkowie personelu pokładowego i naziemnego Emirates, którzy mają bezpośrednią styczność z podróżnymi, będą nosić osobiste wyposażenie ochronne (PPE), w tym jednorazowy fartuch i przyłbice.
Wdrożone zostaną również protokoły dot. zachowania dystansu społecznego. Na lotnisku w Dubaju jest to umieszczenie wskaźników odległości na zewnątrz i w poczekalniach, aby ułatwić podróżującym zachowanie bezpiecznego dystansu.
Ze względów bezpieczeństwa i higieny oraz w celu zminimalizowania interakcji na pokładzie samolotu Emirates wprowadzą nowe zasady obsługi podczas lotu, które zmniejszą ryzyko kontaktu i potencjalnej infekcji. Na pokładzie nie będzie czasopism i innych materiałów do czytania, a bagaż podręczny należy nadać razem z rejestrowanym. Klienci mogą zabrać ze sobą na pokład tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub akcesoria dziecięce.
Aby wnętrza samolotów pozostały czyste i higieniczne, Emirates wdrożyły rygorystyczny program bezpieczeństwa. Nowoczesne kabiny linii lotniczych zostały wyposażone w zaawansowane filtry powietrza HEPA, które usuwają 99,97% wirusów i eliminują kurz, alergeny i zarazki, zapewniając zdrowsze i bezpieczniejsze powietrze na pokładzie. Po podróży i po wylądowaniu w Dubaju każdy samolot przejdzie ulepszone procesy czyszczenia i dezynfekcji, aby zapewnić właściwe warunki sanitarne.
Więcej informacji na temat Emirates i sposobu rezerwacji lotów można znaleźć na stronie emirates.com.
* Z zastrzeżeniem zgody rządu
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.
Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com