Czempiony wracają do domu na pokładzie Emirates SkyCargo
- Przewoźnik lotniczy wykonał łącznie 16 lotów w ciągu 7 tygodni, aby przetransportować konie na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie
- 316 koni poleciało z Liege do Tokio i 323 z Tokio do Liege
- Lot jest zwieńczeniem ponad 18 miesięcy planowania
- Emirates przewiozły czarterowymi transportami 157 opiekunów koni, 160 ton sprzętu i 336 boksy
16 września 2021 r. – Warszawa, Polska – 2 września lot EK 9497 frachtowca Emirates Boeing 777 przewożący 40 koni z portu lotniczego Tokio-Haneda wylądował w Liege. Był to ostatni z 16 lotów obsługiwanych przez Emirates SkyCargo, który przewoził czempiony między Liege a Tokio, kończąc tym samym z sukcesem jedną z największych operacji czarterowych koni w historii transportu lotniczego.
- Linie Emirates SkyCargo są dumne z pomyślnego zakończenia przewozu koni na najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe na świecie. Był to ogromny wysiłek naszego zespołu, który wymagał miesięcy planowania i koordynacji z naszymi partnerami i władzami, aby dołożyć wszelkich starań, że ci międzynarodowi mistrzowie otrzymali najlepszą opiekę podczas lotów. Aby obsłużyć 16 rejsów między Liege a Tokio, wykorzystaliśmy nasze bogate doświadczenie w przewozie koni na imprezy sportowe na całym świecie, które realizowaliśmy przez ostatnie 2 dekady – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates Cargo.
Emirates SkyCargo przewiozły 316 koni ośmioma lotami z Liege do Tokio i 323 konie taką samą liczbą lotów w obie strony w ciągu 7 tygodni. Pierwszy lot odbył się 13 lipca, a ostatni 2 września.
16 lotów obsługiwały 3 samoloty cargo Emirates Boeing 777 w specjalnej konfiguracji (A6-EFG, A6-EFH i A6-EFK), co umożliwiało transport od 9 do 11 opiekunów koni podczas każdego rejsu. Łącznie lotami czarterowymi między Liege a Tokio poleciało 157 osób.
W sumie 60 członków załogi pokładowej Emirates wykonało 16 lotów czarterowych. Linie lotnicze przetransportowały również 336 boksów dla koni, ponad 160 ton specjalnego sprzętu oraz żywność i picie dla sportowych czempionów.
Emirates SkyCargo ściśle współpracowały z Peden Bloodstock i Federation Equestre Internationale (FEI) przez ponad 18 miesięcy, aby sfinalizować szczegóły lotów czarterowych i zagwarantować, że konie będą podróżować w komfortowych i bezstresowych warunkach oraz że po wylądowaniu będą gotowe do startu w wyścigu.
Zespół ds. planowania lotów czarterowych w Emirates SkyCargo zadbał o to, by cała operacja przebiegała sprawnie. Działania w tym zakresie obejmowały odpowiednie zabezpieczenie samolotów oraz wdrożenie procedur bezpieczeństwo dla załogi pokładu lotniczego, kierowników załadunku i technicznych zespołów obsługi naziemnej. Ponieważ linie Emirates SkyCargo po raz pierwszy obsługiwały loty towarowe z końmi na lotnisko Haneda, przewoźnik koordynował również działania z lokalnymi władzami, aby zapewnić sprawny załadunek i rozładunek boksów na pokład.
Linie Emirates to jeden ze światowych liderów w transporcie lotniczym koni na imprezy sportowe. Przewoźnik opracował Emirates Equine, specjalistyczny produkt do dogodnego i bezpiecznego transportu koni na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777, który jest zgodny z zasadami i warunkami IATA dot. przewozu żywych zwierząt w transporcie lotniczym (Live Animal Regulations) i wszystkimi innymi wytycznymi w tym zakresie.
Emirates SkyCargo to linie lotnicze cargo należące do Emirates. Dzięki swojemu najnowocześniejszemu hubowi w Dubaju Emirates SkyCargo przewożą ładunki do ponad 140 miejsc docelowych w ramach swojej globalnej sieci obejmującej 6 kontynentów. Przewoźnik lotniczy oferuje klientom ładowność na swojej nowoczesnej flocie szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380. Więcej informacji na www.skycargo.com.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.
Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com