Linie Emirates z powodzeniem zakończyły Dubai Airshow 2021
19 listopada 2021 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates z sukcesem zakończyły tegoroczną edycję Dubai Airshow, podczas którego kluczowi gracze związani z lotnictwem z całego świata spotkali się w Dubaju, aby wyznaczyć punkt zwrotny w ożywieniu branży. Dubai Airshow zwieńczyły ogłoszenia inwestycyjne, nawiązanie nowych partnerstw i wzmocnienie ugruntowanych połączeń.
W tym roku obecność Emirates na pokazie obejmowała: udział w otwierającym przelocie, prezentację samolotów, stoisko wystawowe z najnowszymi produktami kabinowymi, Emirates Flight Training Academy i Emirates Aviation University; partnerzy i goście mogli spotkać się z przedstawicielami linii lotniczych w Emirates Chalet.
Emirates miały zaszczyt powitać Jego Wysokość Szejka Hamdana bin Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, księcia Dubaju; Jego Wysokość Szejka Mansoura bin Mohammeda bin Rashida al Maktouma; Jego Wysokość Szejka Ahmeda bin Mohammeda bin Rashida Al Maktouma i Jego Wysokość Szejka Mohammeda bin Maktouma bin Rashida Al Maktouma. Zaprezentowano też najnowszego Airbusa A380 w konfiguracji czteroklasowej, który cieszył się dużą popularnością. Można było obejrzeć m.in. niedawno wprowadzoną przez przewoźnika klasę ekonomiczną premium i malowanie dla uczczenia złotego jubileuszu Zjednoczonych Emiratów Arabskich „Zjednoczone Emiraty Arabskie 50”. Zwiedzającym zaprezentowano również odrzutowce Cirrus SR 22 i Embraer Phenom 100 wykorzystywane do lotów szkoleniowych przez Emirates Flight Training Academy.
Podczas Dubai Airshow linie lotnicze Emirates ogłosiły znaczną inwestycję w modernizację 105 samolotów Boeing 777 i A380, które zyskają klasę ekonomiczną premium, a także inne ulepszenia kabiny. Cały 18-miesięczny program modernizacji, który rozpocznie się w 2022 r. odbędzie się w Dubaju i wzmocni status ZEA jako centrum technologii lotniczej. Linie Emirates podpisały również umowę z Panasonic na dostarczenie pakietu rozwiązań rozrywki pokładowej (IFE) w ramach programu modernizacji klasy ekonomicznej premium.
Aby wspierać innowacje w lotnictwie i zwiększyć wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, linie Emirates zawarły również kilka umów i nawiązały strategiczne partnerstwa z innymi liniami lotniczymi, dostawcami i interesariuszami.
Pierwszego dnia Emirates i Gulf Air podpisały protokół ustaleń w celu nawiązania głębszej współpracy handlowej między obydwoma przewoźnikami, którzy chcą wykorzystać swoje sieci.
Aby zwiększyć długoterminowe możliwości ładunkowe i łączność w globalnym łańcuchu dostaw, linie Emirates SkyCargo ogłosiły, że wprowadzą do swojej floty dwa nowe Boeingi 777F w 2022 r. i podpisały umowę z Israel Aerospace Industries (IAI) na przebudowę czterech Boeingów – samoloty pasażerskie 777-300ER przekształcone zostaną w samoloty towarowe począwszy od początku 2023 r.
Opierając się na statusie globalnego centrum logistycznego Dubaju jako centrum handlu elektronicznego, Emirates SkyCargo podpisały również przełomową umowę z Emirates Post w celu opracowania kompleksowej, globalnej platformy logistycznej dla handlu elektronicznego, z głównym naciskiem na obsługę rynków na Bliskim Wschodzie, Afryce i Azji Zachodniej. To pierwsze tego rodzaju partnerstwo między przewoźnikiem lotniczym cargo a krajowym operatorem pocztowym, łączące globalną sieć i mocne strony Emirates SkyCargo z doświadczeniem Emirates Post w zakresie ostatniego etapu dostawy.
Wspierając wysiłki na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko, linie Emirates podpisały umowę z GE Aviation zobowiązującą do opracowania programu, w ramach którego Boeing 777-300ER napędzany silnikami GE90 przeprowadzi do końca 2022 r. lot testowy przy użyciu 100% paliwa zrównoważonego (SAF). Oczekuje się, że ta przełomowa współpraca wykaże w jaki sposób szerokokadłubowe komercyjne samoloty wykorzystujące paliwo odrzutowe wytwarzane z alternatywnych źródeł mogą obniżyć emisje CO2 w całym cyklu życia.
Linie Emirates otworzyły wydarzenie pokazem lotniczym, przelatując Airbusem A380 i Boeingiem 777 ze specjalnym malowaniem z okazji złotego jubileuszu i barwami EXPO 2020 w Dubaju. Dołączyły do nich partnerskie komercyjne linie lotnicze ZEA, a następnie zespół pokazów lotniczych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Al Fursan.
Stoisko Emirates odwiedziło ponad 4000 gości, którzy mieli okazję poznać przełomowy Boeing 777-300ER z klasami pierwszą, biznes i ekonomiczną premium.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.
Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com