Emirates
Informacje prasowe

Linie Emirates z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska 2022 chwalą się swoimi inicjatywami środowiskowymi

  • Emirates wprowadziły nowe zestawy podróżne i zabawki opracowane z trwałych materiałów
  • Linie oszczędzają ponad 1000 ton papieru od czasu przejścia na menu cyfrowe
  • 150 milionów przedmiotów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych każdego roku zniknie z wysypisk

6 czerwca 2022 r. – Warszawa, Polska – Inicjatywy linii lotniczych Emirates przyczyniają się do wielu zmian. Emirates świętowały Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022 pod hasłem „Tylko jedna ziemia” (Only One Earth).

Strategia środowiskowa linii lotniczej koncentruje się na trzech obszarach: redukcji emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk.

Wewnętrzny zespół ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju angażuje się już na wczesnych etapach rozwoju produktów i usług pokładowych. Zgodnie z hierarchią gospodarowania odpadami priorytetem zespołu jest zapobieganie powstawaniu odpadów, następnie produkty są oceniane pod kątem możliwości ich ponownego użycia. Jeśli nie ma takiej możliwości, produkt jest poddawany recyklingowi, w ostateczności odpowiedzialnej utylizacji.

Zgodnie z tym kierunkiem plastikowe słomki i mieszadełka zostały zastąpione odpowiedzialnie pozyskiwanymi papierowymi i drewnianymi alternatywami. Klienci uwielbiają ekologiczne koce w klasie ekonomicznej, które są wykonane z 28 plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Do końca tego roku linie Emirates dzięki tym inicjatywom odzyskają około 150 milionów jednorazowych artykułów plastikowych z wysypisk śmieci.

Wprowadzone w tym roku nowe zestawy dla klasy ekonomicznej zostały również poddane analizie pod kątem zrównoważonego rozwoju jeszcze przed wprowadzeniem ich na pokład. Zestawy wielokrotnego użytku są wykonane z papieru pakowego, który można prać, zawierają trwałe akcesoria podróżne wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Opakowania zestawu dentystycznego, skarpetek i cieni do oczu wykonane są w 90 procentach z papieru ryżowego. Szczoteczka do zębów wykonana jest z połączenia słomy pszennej i plastiku, a skarpetki i cienie do oczu z rPET (politereftalanu etylenu z recyklingu).

Bezpłatne torby na zabawki, zestawy akcesoriów dla niemowląt i pluszowe zabawki dla najmłodszych klientów również są produkowane z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Mając na uwadze cały cykl życia produktu, zawieszki do toreb, zestawów i zabawek wykonano z kartonu pochodzącego z recyklingu, do druku wybrano nietoksyczne atramenty na bazie soi.

Linie Emirates przyglądają się każdemu produktowi na pokładzie, aby w miarę możliwości ograniczać zużycie zasobów. Emirates współpracują z szeroką gamą dostawców, zaopatrując się lokalnie lub regionalnie, jeśli to możliwe. Pozwala to zminimalizować wpływ łańcucha dostaw na środowisko. Dostawcy są również oceniani pod kątem standardów linii lotniczych dotyczących zrównoważonego pozyskiwania, co oznacza integrację czynników społecznych, etycznych i środowiskowych.

Papierowe menu klasy ekonomicznej zostały zastąpione w kwietniu 2020 r. menu cyfrowym, co pozwala zaoszczędzić 44 tony papieru miesięcznie. Inicjatywa ta wspiera ogólne wysiłki Emirates na rzecz zmniejszenia wagi i zmniejszenia zużycia paliwa i emisji. Pasażerowie przeglądają menu na swoim telefonie za pośrednictwem pokładowego Wi-Fi.

Tam, gdzie to możliwe, linie Emirates szukają okazji do upcyklingu i recyklingu. Butelki szklane i plastikowe są sortowane na pokładzie przed wysłaniem do zakładu recyklingu w Dubaju. W rezultacie każdego miesiąca Emirates i Emirates Flight Catering nie wysyłają około 150 000 plastikowych butelek i 120 ton szkła na wysypiska śmieci.

Redukcja emisji: linie Emirates nieustannie starają się obsługiwać swoją flotę w możliwie najbardziej efektywny i odpowiedzialny sposób, zmniejszając zużycie paliwa. Poza wysiłkiem Emirates liczą się także partnerstwa z dostawcami usług żeglugi powietrznej, mają one kluczowe znaczenie dla wdrażania tras oszczędzających paliwo i czas.

Na lądzie: Linie Emirates inwestują w systemy energii słonecznej do generowania czystej energii elektrycznej w swoich głównych obiektach w Dubaju, takich jak Emirates Engine Maintenance Centre, Emirates Flight Catering, a ostatnio na Emirates Sevens Stadium. Instalacje te pozwalają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o ponad 4 mln kilogramów rocznie.

Ponadto linie Emirates przez sześć miesięcy będą testować autobus elektryczny, który od tego tygodnia będzie przewozić pasażerów z odległych stacji i może przejechać do 100 km na jednym ładowaniu. Autobusy są całkowicie wolne od emisji dwutlenku węgla i działają w inteligentnym systemie oszczędzania energii.

Ochrona siedlisk i dzikiej przyrody: Emirates kontynuują tradycję wspierania różnorodności biologicznej i ochrony przyrody. 

Od ponad 20 lat linie Emirates wspierają zrównoważony ekosystem Pustynnego Rezerwatu Przyrodniczego w Dubaju (Dubai Desert Conservation Reserve), inwestując ponad 28 milionów AED (dirhamów). Stanowiący blisko 5 procent całkowitej powierzchni lądowej Dubaju, rezerwat chroni niesamowitą przyrodę i roślinność w tętniącym życiem ekosystemie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Emirates wspierają również  rezerwat przyrody Emirates One&Only Wolgan Valley, który chroni dziką przyrodę w Australii. Rezerwat ulokowany jest we wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa regionie Greater Blue Mountains. 

Jako duży międzynarodowy przewoźnik, Emirates angażują się też w zwalczanie nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Linie są sygnatariuszem Deklaracji Pałacu Buckingham z 2016 r. i członkiem United for Wildlife Transport Taskforce. Linie Emirates nie tolerują przewożenia zakazanych gatunków, trofeów myśliwskich ani jakichkolwiek produktów związanych z niezgodnym z prawem wykorzystaniem dzikiej przyrody.  

Załączniki

181021.jpg

181021

jpg 844,9 kB
pobierz
219495.jpg

219495

jpg 6,5 MB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL


O Emirates

Linie Emirates, największe linie lotnicze obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały setki międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera. Flota linii składa się z 261 szerokokadłubowych maszyn, w tym 9 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Linie Emirates obsługują loty w ponad 120 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com