Linie Emirates z nową inicjatywą recyklingu w obiegu zamkniętym, aby zmniejszyć ilość plastiku
1 czerwca 2023 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates ogłaszają w tym miesiącu nową inicjatywę recyklingu w obiegu zamkniętym, w ramach której miliony przedmiotów pokładowych, takich jak plastikowe tace, miski, pojemniki na przekąski i naczynia do zapiekania, będą poddawane recyklingowi w lokalnym zakładzie i ponownie wykorzystywane do produkcji nowych, gotowych do użycia artykułów wyposażenia gastronomicznego Emirates.
Z okazji obchodzonego 5 czerwca Światowego Dnia Ochrony Środowiska pod hasłem #BeatPlasticPollution linie Emirates wprowadzą na pokłady nowe naczynia z recyklingu od czerwca 2023 roku.
Zgodnie ze zobowiązaniem linii Emirates do odpowiedzialnej konsumpcji, nowa inicjatywa stanowi przejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, w ramach której przedmioty są ponownie wykorzystywane i poddawane recyklingowi. Miliony starych i uszkodzonych przedmiotów z posiłków w klasie ekonomicznej i ekonomicznej premium zostaną zebrane po zakończeniu lotów, umyte i sprawdzone pod kątem uszkodzeń, a następnie przetransportowane do zakładu w Dubaju w celu ich zmielenia, ponownego przetworzenia i wyprodukowania nowych naczyń, misek i tac – zanim zostaną wysłane do Emirates Flight Catering, gdzie zostaną ponownie wykorzystane do tysięcy posiłków w przestworzach.
We współpracy z deSter, wiodącym dostawcą rozwiązań serwisowych dla branży lotniczej i ekspertem w dziedzinie produkcji w obiegu zamkniętym, linie Emirates będą ponownie wykorzystywać tworzywa sztuczne, których okres użytkowania dobiegł końca i które w przeciwnym razie musiałyby zostać zniszczone. Nowe tace, półmiski, pojemniki na przekąski i naczynia do zapiekania, zawierające co najmniej 25% materiałów z recyklingu, zostaną ponownie wprowadzone do użytku w samolotach na całym świecie, a odsetek ten będzie z czasem wzrastał.
Zespół deSter jest członkiem sieci CE100, która obejmuje wiodące na świecie firmy zajmujące się gospodarką o obiegu zamkniętym, a także został uhonorowany złotym certyfikatem zrównoważonego rozwoju Ecovadis – uznaną na całym świecie certyfikację dla zrównoważonych praktyk. Linie Emirates zdecydowały się na współpracę z deSter, w momencie gdy obiekt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był gotowy do spełnienia ogromnych wymagań Emirates – co znacznie zmniejszyło ślad węglowy związany z wysyłaniem produktów do innego kraju, aby poddać je recyklingowi. Fabryka deSter uwzględnia również zasady zrównoważonego projektowania, koncentrując się na energii słonecznej, efektywnym wykorzystaniu wody i minimalizacji odpadów.
Zobowiązanie Emirates do zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych
Linie Emirates zobowiązały się do zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych i oprócz nowego projektu recyklingu w obiegu zamkniętym, wdrożyły już kilka inicjatyw.
- Każdego roku linie Emirates wycofują ze składowisk ponad 150 milionów plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, zastępując plastikowe słomki, torby i mieszadełka odpowiedzialnie pozyskiwanymi ich papierowymi i drewnianymi odpowiednikami.
- Pasażerowie klasy ekonomicznej i ekonomicznej premium mogą cieszyć się miękkimi kocami na pokładzie, z których każdy jest produkowany z 28 plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Dzięki tej inicjatywie w ciągu roku udało się uniknąć składowania na wysypiskach 88 milionów plastikowych butelek.
- Obecna gama toreb z zabawkami, dziecięcych zestawów podróżnych i pluszowych zabawek Emirates jest wykonana z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu, a ponad 8 milionów plastikowych butelek zostało ponownie wykorzystanych w ciągu 12 miesięcy od produkcji zestawów udogodnień.
- Pokrowce higieniczne do pojemników na posiłki Emirates i plastikowe kubki są wykonane w 80% z plastiku pochodzącego z recyklingu (rPET).
- Zestawy udogodnień dla pasażerów klas ekonomicznej i ekonomicznej premium Emirates są wykonane z alternatywnych materiałów, takich jak papier kraft, ryżowy i plastik z recyklingu, co zmniejsza zużycie pierwotnego plastiku.
- Załoga pokładowa Emirates segreguje szklane i plastikowe butelki przeznaczone do recyklingu w Dubaju, dzięki czemu w 2022 r. ze składowisk odpadów usunięto około 500 000 kilogramów plastiku i szkła.
Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
O Emirates
Linie lotnicze Emirates, obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.
Ze swojego globalnego węzła w Dubaju linie Emirates obsługują pasażerów na sześciu kontynentach, świadcząc wysokiej jakości usługi transportu lotniczego, które wspomagają rozwój turystyki i wymiany handlowej. Linia zdobyła uznanie pasażerów za wiodące w branży usługi na ziemi i w powietrzu, świadczone przez pełnych pasji pracowników reprezentujących ponad 160 narodowości.
Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380, oferując przestronne kabiny i wyjątkowe usługi na pokładzie, takie jak podniebny salonik pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładach samolotów A380 oraz system rozrywki pokładowej ice dostępny na wszystkich fotelach, który 17 lat z rzędu zajmuje czołowe miejsca w rankingu "best in sky". Emirates angażują się w działalność proekologiczną i skupiają się na trzech obszarach: ograniczeniu emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.