Emirates
Informacje prasowe

Emirates wspólnie z partnerami tworzą niezrównaną siatkę połączeń, aby dotrzeć do ponad 800 miast, otwierając świat dla podróżnych

17 lipca 2023 r. – Warszawa, Polska – Z lotów typu code-share lub interline realizowanych przez różnych partnerów Emirates korzysta średnio ponad 50 000 pasażerów tygodniowo. Liczne partnerstwa przewoźnika rozwijane na przestrzeni lat pomogły napędzić jego wzrost, zapewniły klientom bezproblemowe połączenia, pogłębiły integrację programów lojalnościowych i pozwoliły zdobyć nowe rynki, które wygenerowały nowe źródła ruchu.

O ile strategia biznesowa Emirates od zawsze opiera się na wzroście organicznym, o tyle strategiczne partnerstwa interline i code-share pomagają rozszerzyć globalny zasięg linii, umożliwiając klientom przewoźnika dotarcie do miejsc wykraczających poza jego własną siatkę. Emirates zamierza w dalszym ciągu rozwijać swoją strategię partnerską, przekształcając wiele partnerstw interline w umowy code-share oraz zacieśniając te drugie, aby umocnić swoją już dziś bezkonkurencyjną siatkę połączeń.

Od zawarcia pierwszej umowy interline przewoźnik znacząco rozbudował swoją międzynarodową sieć partnerów w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Australii, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Obecnie Emirates współpracuje z 29 partnerami code-share i 117 interline oraz 11 przewoźnikami kolejowymi w ekosystemie transportowym w ponad 100 krajach. Tym samym oferuje szeroki wybór dogodnych i elastycznych połączeń odpowiadających na potrzeby pasażerów w ramach sieci, która obejmuje ponad 5250 dodatkowych sektorów i przeszło 800 miast. Na przykład w Ameryce oznacza to możliwość dotarcia do miejscowości oddalonych od największych lotnisk, takich jak Corpus Christi liniami United czy Halifax liniami Air Canada. W Azji pasażerowie mają bogaty wybór połączeń do kierunków wypoczynkowych, takich jak Ko Samui w Tajlandii i Luang Prabang w Laosie, za pośrednictwem partnerskich linii Bangkok Airways. W Afryce linie South African Airways i Kenya Airways oferują klientom Emirates loty do rzadziej obsługiwanych kierunków, takich jak Vilankulo, Kilimandżaro, Dżuba czy Maputo. Z kolei pasażerowie tych linii zyskują łatwy dostęp do ponad 140 kierunków w siatce połączeń Emirates przez Dubaj.

Klienci mogą rezerwować loty przesiadkowe u partnerów przewoźnika i wygodnie podróżować na jednym bilecie oraz korzystać ze wspólnej odprawy bagażowej, programów lojalnościowych, poczekalni lotniskowych i innych udogodnień, które zapewnią bezproblemową podróż.

Od wielu lat zawieramy umowy, które odmieniają sposób, w jaki podróżujemy po świecie. Odzwierciedla to nasze działania na rzecz większej elastyczności i pewności w planowaniu podróży poprzez wykorzystanie potencjału uzupełniających się sieci połączeń naszych partnerów. Pomogło to również zwiększyć łączność Dubaju ze światem poprzez bezpośrednie i pośrednie połączenia do przeszło 800 miast, generując większy napływ turystów do naszego miasta i wspierając wymianę handlową. Ponadto porozumienia te promują turystykę w ponad 100 krajach dzięki bogatszej ofercie połączeń i bezproblemowym podróżom przez punkty obsługiwane wyłącznie przez naszych partnerów. Wkraczając w kolejną fazę rozwoju Emirates, partnerstwa code-share i interline będą kluczowym elementem warunkującym nasz sukces i jednym z fundamentów naszej strategii handlowej, dlatego intensywnie pracujemy nad ich dalszym rozszerzaniem, aby móc oferować klientom ogromny wybór kierunków – powiedział Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.

W zeszłym roku Emirates podpisały porozumienia code-share i interline z 11 przewoźnikami. Oprócz kluczowych umów code-share z United Airlines i Air Canada, które zwiększyły zasięg przewoźnika o ponad 570 punktów w Ameryce Północnej, linie nawiązały współpracę z Airlink, Aegan Airlines, Air Tanzania, ITA Airways, Bamboo Airways, Batik Air, Philippine Airlines, Royal Air Maroc i SKY Express, rozszerzając tym samym swoją ofertę połączeń. Ostatnio przewoźnik ogłosił także zawarcie umowy interline z Kenya Airways.

W tym roku Emirates mają zawrzeć nowe porozumienia i zacieśnić współpracę z dotychczasowymi partnerami w Azji Wschodniej, Południowej i Środkowej, Afryce i Europie. Emirates Skywards i Emirates SkyCargo również ściśle współpracują z partnerami code-share i interline, aby skoordynować kompleksowe porozumienia, które uzupełniają siatkę połączeń i zasady programu lojalnościowego, co zwiększa korzyści dla klientów korzystających z usług obu przewoźników i pomaga im efektywniej docierać na nowe rynki. Od strony operacyjnej, Emirates Airport Services odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu płynnej obsługi połączeń i wzajemnego dostępu do poczekalni lotniskowych dla klientów.

W obrębie siatki przewoźnika strategiczne porozumienia z ponad 140 liniami zwiększyły wybór połączeń poprzez dodanie kolejnych par miast, do których pasażerowie mogą podróżować na jednym bilecie, a także pogłębiły integrację ich programów lojalnościowych:

Ameryka Północna i Południowa: Pasażerowie Emirates podróżujący do USA dotrą do ponad 200 miast w siatce połączeń United Airlines przez Chicago, Houston lub San Francisco. Podróżni mają też dostęp do kilkudziesięciu kierunków w Kanadzie, Meksyku, na Wyspach Karaibskich oraz w Ameryce Środkowej i Południowej. Klienci podróżujący w obrębie rozległej siatki połączeń Emirates poza Dubajem mają ogromny wybór wyjątkowych kierunków na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz w Azji Środkowej i Południowej. Współpraca Emirates z Air Canada umożliwia klientom obu przewoźników korzystanie z płynnych połączeń do 232 punktów na trzech kontynentach, m.in.: w Ameryce Północnej i Południowej; na Bliskim Wschodzie; w Afryce; Azji Południowo-Wschodniej i na subkontynencie indyjskim.

Europa: Klienci dotrą do ponad 313 miast kontynentu, w tym popularnych kierunków wypoczynkowych w basenie Morza Śródziemnego, na pokładzie jednego z pięciu partnerów code-share linii Emirates, w tym Air Malta, Air Baltic, Aegean Airlines, TAP Portugal i Siberia Airlines, lub 35 partnerów interline. Przewoźnicy kolejowi współpracujący z Emirates w Niemczech, Hiszpanii i Francji umożliwiają podróż po Europie pociągiem i bezproblemową przesiadkę na samolot Emirates w ramach jednego biletu.

Azja: Rozbudowana już azjatycka siatka połączeń Emirates została dodatkowo wzmocniona dzięki dziewięciu partnerom code-share przewoźnika, w tym Japan Airlines, Korean Air i Garuda, którzy obsługują ponad 150 popularnych miast w Tajlandii, Indonezji, Korei, Japonii i na Filipinach, a także w innych popularnych ośrodkach turystycznych i biznesowych.

Australia: Współpraca Emirates i Qantas, często uznawana za jedną z najbardziej znaczących w branży, zapewnia loty do ponad 60 kierunków w Australii, do których nie lata Emirates. Z kolei pasażerowie Qantas mogą podróżować liniami Emirates do Dubaju, skąd dotrą do ponad 65 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej poza międzynarodową siecią Qantas. Członkowie programów Emirates Skywards i Qantas Frequent Flyer mogą zbierać i wymieniać punkty u obu przewoźników oraz korzystać z ich poczekalni lotniskowych na całym świecie. Ponadto współpraca Emirates z Jetstar (spółką zależną Qantas) pozwala podróżnym dotrzeć do miast w Azji – i to na jednym bilecie.

Afryka: Z biegiem lat obecność Emirates w Afryce rozwijała się, aby zapewnić klientom lepszą łączność i wartość dodaną dzięki większej liczbie opcji lotów do mniejszych punktów regionalnych na całym kontynencie. Dzięki współpracy code-share z South African Airways, Airlink, Royal Air Maroc, Tunis Air i umowom interline z kilkunastoma innymi przewoźnikami regionalnymi, linie rozszerzyły swój zasięg do blisko 130 miast w Afryce.

Bliski Wschód: Strategiczne partnerstwo Emirates z flydubai nie tylko zwiększyło natężenie ruchu w Dubaju i poza nim, ale także zapewniło większy wybór połączeń do ponad 215 kierunków w 98 krajach i średnio ponad 250 lotów code-share do wyboru w ciągu dnia. Klienci Emirates mają dostęp do przeszło 80 wyjątkowych kierunków oferowanych przez flydubai, a pasażerowie flydubai – do ponad 100 kierunków w siatce Emirates. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat partnerstwo umożliwiło ponad 2 milionom klientów podróżowanie dzięki wspólnym siatkom połączeń obu przewoźników. Nowatorskie porozumienie zapewnia bezproblemową podróż między terminalem 2 i 3 na lotnisku w Dubaju (DXB), wspólną odprawę bagażową, a także korzyści oferowane przez wspólny program lojalnościowy Emirates Skywards.

Więcej informacji o liniach partnerskich można znaleźć na stronie: https://www.emirates.com/ae/english/travel-partners/.

Załączniki

emiratesboeing777withnewlivery.jpg

emiratesboeing777withnewlivery

jpg 3,0 MB
pobierz
12992-ekshortinforgraphics-a4-rev5-en-fa21.jpg

12992-ekshortinforgraphics-a4-rev5-en-fa21

jpg 1,7 MB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL


O Emirates

Linie lotnicze Emirates, obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.

Ze swojego globalnego węzła w Dubaju linie Emirates obsługują pasażerów na sześciu kontynentach, świadcząc wysokiej jakości usługi transportu lotniczego, które wspomagają rozwój turystyki i wymiany handlowej. Linia zdobyła uznanie pasażerów za wiodące w branży usługi na ziemi i w powietrzu, świadczone przez pełnych pasji pracowników reprezentujących ponad 160 narodowości.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380, oferując przestronne kabiny i wyjątkowe usługi na pokładzie, takie jak podniebny salonik pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładach samolotów A380 oraz system rozrywki pokładowej ice dostępny na wszystkich fotelach, który 17 lat z rzędu zajmuje czołowe miejsca w rankingu "best in sky". Emirates angażują się w działalność proekologiczną i skupiają się na trzech obszarach: ograniczeniu emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk. 

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.