Lockheed Martin
Informacje prasowe

Zaproszenie

Lista przynależnych kategorii publikacji

PIERWSZE WYNIKI PROJEKTU OPTYMALIZACJI WYKORZYSTANIA BEZZAŁOGOWYCH SYSTEMÓW LOTNICZYCH - SUKCES POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Studenci i naukowcy Politechniki Warszawskiej oraz przedstawiciele firmy Lockheed Martin mają zaszczyt zaprosić na prezentację pierwszych wyników projektu badawczego: Optymalizacja bezzałogowego „systemu systemów” (Optimization of Unmanned System of Systems, OpUSS), realizowanego od listopada 2013 roku przez studentów i naukowców Politechniki Warszawskiej w ramach umowy o współpracy z firmą Lockheed Martin.

Data: 29 sierpnia 2014 r.

Miejsce: Hotel Sheraton, sala “Warszawa”, I piętro, ul. B. Prusa 2, Warszawa

Godzina: 10:00 – 11.00

Goście: Karen Duneman, dyrektor ds. technicznych, Lockheed Martin

             prof. Janusz Narkiewicz, kierownik projektu OpUSS 

             Studenci i naukowcy biorący udział w projekcie

Po zakończeniu spotkania będzie możliwość przeprowadzenia wywiadu z wybranymi gośćmi.

 

Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności na adres:

Katarzyna Koper

Biuro prasowe Lockheed Martin

e-mail.: katarzyna.koper@mslgroup.com

tel.: 515 114 487

 

Informacje dodatkowe:

Udany lot pokazowy stanowi przełomowy moment w historii współpracy między Politechniką Warszawską a firmą Lockheed Martin przy zaawansowanym programie badań stosowanych: Optymalizacja bezzałogowego „systemu systemów” (OpUSS).

Program realizowany głównie przez studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej dotyczy przede wszystkim przyspieszonego rozwoju, optymalizacji współdziałania systemów używanych w statkach powietrznych i stacjach naziemnych oraz zwiększenia ich zdolności operacyjnych. W ramach wspólnej inicjatywy badawczej wykorzystywane są najnowsze technologie lotnicze pozwalające na automatyzację planowania lotu oraz koordynację misji wyszukiwania, lokalizowania i śledzenia wykonywanych przez rozmaite załogowe i bezzałogowe platformy powietrzne. Firma Lockheed Martin będzie w dalszym ciągu działać na rzecz rozwoju bezzałogowych statków powietrznych i systemów symulacyjnych Politechniki Warszawskiej w celu wsparcia prac uczelni nad oprogramowaniem.

Program jest kolejnym przykładem udanej współpracy firmy Lockheed Martin z przedstawicielami przemysłu i środowiskami uniwersyteckimi w Polsce, mającej na celu zachęcić młodych polskich inżynierów do pracy nad przyszłościowymi rozwiązaniami w zakresie obronności i przemysłu.

Tutaj dostępne są informacje na temat dotychczasowej współpracy Politechniki Warszawskiej i Lockheed Martin nad projektem Optymalizacja bezzałogowego „systemu systemów”.

Wydział Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej jest jednym z nielicznych wydziałów uczelni technicznych w Polsce, kształcących studentów na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Ponad pięćdziesięcioletnia tradycja kształcenia specjalistów w dziedzinie lotnictwa na poziomach studiów inżynierskim, magisterskim i doktorskim oparta jest na głębokich podstawach teoretycznych oraz doświadczeniu praktycznym w prowadzeniu badań i prac inżynierskich na potrzeby przemysłu lotniczego oraz obronnego. 

Lockheed Martin, z siedzibą w mieście Bethesda w stanie Maryland, w USA, to globalna firma działająca w branży obronnej i lotniczo-kosmicznej, która zatrudnia około 115 000 osób na całym świecie i zajmuje się przede wszystkim badaniem, projektowaniem, opracowywaniem, wytwarzaniem, integrowaniem i wspieraniem zaawansowanych systemów technologicznych, produktów oraz usług. W 2013 r. firma uzyskała przychody netto w wysokości 45,4 mld dolarów.

# # #

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Koper, +48 515 114 487; katarzyna.koper@mslgroup.com

Mark Johnson, + 817-655-8740; mark.d1.johnson@lmco.com

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej:

http://www.lockheedmartin.com

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Prof. Janusz Narkiewicz

Politechnika Warszawska

Mgr. inż. Marcin Kasprzyk

Politechnika Warszawska

Mgr inż. Antoni Kopyt

Politechnika Warszawska