On-line Concordii - Wystawienie polisy turystycznej jeszcze nigdy nie było tak proste

1 sierpnia 2018

Po udanym pilotażu sprzedaży ubezpieczeń turystycznych on-line w GBS Barlinek – Concordia Ubezpieczenia, z początkiem sierpnia br., przekazuje sprawdzony kanał dystrybucji szerszemu gronu partnerów i klientów.

W kwietniu br. poznański ubezpieczyciel rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń turystycznych na odległość w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Barlinku. Dzięki nowej funkcjonalności w bankowości internetowej, klienci zyskali możliwość wygodnego zakupu ubezpieczenia Concordia Turysta. Z początkiem sierpnia br. wygodna i sprawdzona forma sprzedaży na odległość dostępna jest już także na stronie internetowej Concordii.

Korzystając z udogodnienia, klient zyskuje komfort zakupu polisy i atrakcyjny system rabatowy. Natomiast pośrednicy, którzy włączą się w proces promocji platformy, otrzymają od Concordii atrakcyjne stawki prowizyjne i możliwość zdobycia nowych, chętnie korzystających z nowoczesnych i przyjaznych technologii, klientów.

Klient, wchodząc na stronę www.direct.concordiaubezpieczenia.pl, samodzielnie zawiera umowę ubezpieczenia, co zabiera mu około 2 minut. Wybiera miejsce podróży, uzupełnia kilka pól związanych z zakresem ochrony i poznaje cenę swojej polisy. Po zaakceptowaniu kosztów, przechodzi do płatności. Intuicyjny i przyjazny interfejs sprawia, że cały przebieg zakupu polisy jest komfortowy i bezpieczny – wyjaśnia Maciej Samson, Menadżer Sprzedaży w Biurze Bancassurance Concordii Ubezpieczenia. I dodaje – Te właśnie funkcjonalności były dla nas priorytetem przy tworzeniu platformy, dlatego też zadbaliśmy, aby cały proces wystawienia polisy ułożony był w jak najbardziej logiczny, przewidywalny i intuicyjny sposób.

Jak zapowiada Zarząd Concordii, wdrożenie platformy do sprzedaży ubezpieczeń turystycznych na odległość to pierwszy krok w dalszym procesie integracji i poszerzenia tego kanału dystrybucji o kolejne produkty ubezpieczeniowe.

O firmie:

Concordia Ubezpieczenia to grupa, która już od ponad 20 lat dba o kompleksową ochronę ubezpieczeniową zarówno firm, jak i osób prywatnych. W jej portfolio znajdują się produkty stworzone z myślą o rolnikach, klientach indywidualnych, przedsiębiorcach i kredytobiorcach. Oferta obejmuje pełen pakiet ubezpieczeń, które chronią zarówno życie i zdrowie, jak również majątek Polaków. Grupa należy do wiodących graczy na rynku w segmencie ubezpieczeń rolnych.

Polski zespół Concordii wiedzę na temat rozwiązań ubezpieczeniowych buduje także w oparciu o doświadczenia niemieckich udziałowców - Concordia Versicherungen, czyli holdingu, który od ponad 150 lat oferuje w Niemczech ubezpieczenia majątku i życia, a także Vereinigte Hagelversicherungen, który jest liderem na rynku ubezpieczeń rolnych w Niemczech.

Obecnie w Polsce istnieje 14 oddziałów, blisko 40 przedstawicielstw i agencji generalnych Concordii Ubezpieczenia. Grupa współpracuje z ponad 2000 pośredników na terenie całego kraju. Liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa, Ubezpieczeniowy Lider Informatyki Instytucji Finansowych, Najwyższa Jakość Quality International, to gwarancja najwyższego standardu obsługi. Jakość, którą Concordia Ubezpieczenia oferuje od momentu przekazywania informacji o produktach aż do posprzedażowej obsługi, jest także potwierdzana przez jedną z najmniejszych liczb reklamacji składanych do Rzecznika Finansowego.

Więcej informacji o grupie znajduje się na stronie www.concordiaubezpieczenia.pl