Walka o przetrwanie – premiera nowego zwiastuna Days Gone!

5 lutego 2019

Warszawa, 5 lutego 2019 roku – Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować o premierze kolejnego filmu promocyjnego przedstawiającego elementy świata gry Days Gone. Najnowsze wideo zostało zatytułowane Walka o przetrwanie i dokładnie opisuje charakterystykę poszczególnych typów Świrusów – ludzi skażonych wirusem podczas pandemii.

 

Rojaki, to Świrusy, które gracze będą spotykać najczęściej na swojej drodze. Ich nazwa pochodzi od sposobu ich przemieszczania, ponieważ robią to głównie w grupach, po dwa lub trzy, bardzo rzadko samotnie. Mogą również występować w ogromnych  hordach, które wydają się poruszać i działać jak jeden organizm. Traszki natomiast to stworzenia oportunistyczne, które atakują tylko wtedy, gdy Deacon ma niski poziom zdrowia lub gracz wkroczy omyłkowo na ich teren. Kolejnym typem Świrusa są wyjce, których uwagi lepiej nie ściągać, ponieważ mogą zaalarmować całą hordę. Najgroźniejszym zakażonym jest Łamacz, a spotkanie go na swojej drodze będzie skutkowało ciężką i długą walką.

Broń i odpowiednie umiejętności będą kluczowe, aby przetrwać w tym trudnym i surowym świecie. Spalić gniazdo Świrusów będzie można przy pomocy koktajli mołotowa lub kuszy strzelającej bełtami, stworzonymi przez gracza w terenie. Podczas strzelaniny, bardzo ważne będzie wykorzystanie bojowego skupienia, mogącego dać przewagę konieczną do przetrwania, pozwalającego skoncentrować się na celu i oddaniu śmiertelnego strzału. W Days Gone na wszystkich graczy czekają różnorodni przeciwnicy, od snajperów, próbujących zlikwidować Deacona spomiędzy drzew, po wilki szukające łatwego łupu.

 

W Days Gone, gracze wcielają się w byłego członka gangu motocyklowego, Deacona St. Johna – włóczęgi i łowcy nagród. W świecie zniszczonym przez światową pandemię, główny bohater porzuca „bezpieczne” obozowiska tych, którym udało się przeżyć i wyrusza szukać szczęścia na zniszczonych, opustoszałych drogach Oregonu. Tłem Days Gone są wulkaniczne i zniszczone tereny Północno-Zachodniego Wybrzeża USA, gdzie na graczy czeka świat opanowany przez zdegenerowanych ludzi, znanych jako Świrusy. Opustoszałe tereny będą prawdziwą areną walk o zapasy, zaopatrzenie, a przede wszystkim o powód, by dalej żyć.

 

Przypominamy, że w ramach przedsprzedaży w PlayStation Store dostępne są edycje standardowa oraz Deluxe, których szczegółową zawartość można znaleźć tutaj.

 

Polską wersję filmu promocyjnego gry Days Gone można obejrzeć pod tym linkiem.

Sony Interactive Entertainment – informacje

Uznawana za światowego lidera rozrywki interaktywnej i cyfrowej firma Sony Interactive Entertainment (SIE) jest odpowiedzialna za markę PlayStation® i związaną z nią rodziną produktów i usług. Innowacyjne rozwiązania PlayStation są dostępne na rynku od chwili premiery oryginalnego systemu PlayStation, która miała miejsce w Japonii w 1994 roku. Rodzina produktów i usług PlayStation obejmuje PlayStation®4, PlayStation®VR, PlayStation®Vita, PlayStation®3, PlayStation™Store, PlayStation®Plus, PlayStation™Video, PlayStation™Music, PlayStation™Now, PlayStation™Vue oraz cenione gry PlayStation oferowane przez firmę SIE Worldwide Studios. Firma SIE, której główna siedziba znajduje się w kalifornijskim San Mateo, jest należącą w całości do Sony Corporation filią tej firmy, prowadzącą działalność na całym świecie i mającą siedziby lokalne w Kalifornii, Londynie i Tokio.

Marcin Lewandowski
Senior Account Manager
22 278 38 00
608 390 858
Jakub Świętochowski
Account Executive
+48668008608