Roter Hahn
Informacje prasowe

Gospodarstwa Roter Hahn zapraszają! Wskazówki jak dotrzeć do Południowego Tyrolu.

Południowy Tyrol leży w najdalej wysuniętej na północ części Włoch, pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Region może pochwalić się ok. 300 słonecznymi dniami w roku – lokalizacja po „południowej stronie Alp“ sprawia, że w górach przez cały rok panuje alpejski klimat, a w dolinach – łagodne temperatury. Niektóre części regionu mają wręcz wyraźny śródziemnomorski charakter. Południowy Tyrol do końca I Wojny Światowej stanowił część austriackiego kraju koronnego Tyrol, stąd też dla 70% mieszkańców językiem ojczystym jest język niemiecki, a dla 25% włoski. Z łatwością jednak porozumiemy się z mieszkańcami również w języku angielskim. Zimy są idealne do jazdy na nartach: jest tu 30 ośrodków narciarskich, 1200 km tras zjazdowych. Południowy Tyrol to jednak także w ogromnej mierze sady jabłkowe i winnice. Wielu turystów przyjeżdża w te strony głównie dla wybornej lokalnej kuchni łaczącej smaki kuchni włoskiej i austriackiej. Aby w pełni doświadczyć uroków regionu, warto zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym zreszonym w organizacji Roter Hahn, które pozwoli poznać region i gościnnośc jego mieszkańców.

Letni wyjazd na wędrówki po Dolomitach, kolorowa jesień w gospodarstwie agroturystycznym, wiosna w otoczeniu przyrody i zwierząt czy zimowe aktywności na świeżym powietrzu − niezależnie od celu wyprawy, podróż w okolice Południowego Tyrolu warto dobrze zaplanować. Do gospodarstw zrzeszonych w Roter Hahn można najszybciej dolecieć samolotem. Niemniej ciekawą opcją jest podróż pociągiem, w którym możemy spędzić czas na lekturze czy odpoczynku. Natomiast dojazd własnym samochodem umożliwia indywidualne zaplanowanie podróży, biorąc pod uwagę wszystkie atrakcje na trasie naszej wyprawy. Na stronie https://www.roterhahn.pl/pl/przyjazd/ można znaleźć przydatne wskazówki i linki, które pomogą zaplanować wyjazd.

Samolotem

Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu znajdują się w Innsbrucku, Wenecji i Weronie. Siatka połączeń lotniczych z Polski jest dobrze rozwinięta, co pozwoli zaplanować podróż pod kątem indywidualnych potrzeb. Dojazd samochodem z Werony, jak i Innsbrucka, zajmie niecałe dwie godziny.

Inne lotniska położone w bliskiej odległości od Południowego Tyrolu to porty w Monachium, Treviso, Bergamo i Mediolanie. Można z nich dojechać do Bolzano pociągiem lub wynajętym samochodem (wypożyczalnie znajdują się na lotniskach) w niecałe 4 godziny. Jedyne lotnisko pasażerskie w Południowym Tyrolu znajduje się w Bolzano, jednak lotów bezpośrednich do Bolzano aktualnie brak w ofercie.

Na stronie https://www.rome2rio.com/ łatwo sprawdzimy najdogodniejsze połączenia. Warto też przed wyjazdem podpytać gospodarzy o wskazówki dojazdu, wielu z nich oferuje odbiór ze stacji, a nawet lotniska.

Pociągiem

Z Polski do Południowego Tyrolu wygodnie dojedziemy również koleją. Różne połączenia pozwolą nam dotrzeć do wielu miejscowości, gdzie zapalnowaliśmy urlop. Dostępnych jest kilka połączeń:

przez Monachium – Innsbruck – Brenner – Bozen

przez Linz –  Salzburg – Innsbruck – Brenner – Bozen

przez Zurych – Innsbruck – Brenner – Bozen

przez Wiedeń – Lienz - Bruneck – Brixen

 

Na miejscu, w Południowym Tyrolu dostępne są także połączenia regionalne:

Bozen – Meran – Mals (co godzinę)

Franzensfeste Bruneck  – Winnebach – Lienz

Samochodem

Wygodną alternatywą jest dojazd samochodem, który pozwoli na wykorzystanie czasu w drodze na dodatkowe zwiedzanie i atrakcje. Z Krakowa do Południowego Tyrolu dojdziedziemy w około 11 godzin, z Warszawy w ciągu 15 godzin. Z Warszawy autostrada prowadzi początkowo w kierunku Berlina, a potem przez Monachium, Innsbruck i przełęcz Brennerpass. Ta trasa jest nieco dłuższa, ale niezwykle malownicza. Można też pojechać z Piotrkowa Trybunalskiego do Tych w kierunku Cieszyna. Z Krakowa najlepiej jechać przez Tychy, Brno, Wiedeń, Salzburg, Innsbruck i przez przełęcz Brennerpass do Południowego Tyrolu. 

Autobusem

Istnieją bezpośrednie połączenia autobusowe do Bolzano i innych miast Południowego Tyrolu z lotnisk w Mediolanie, Bergamo i Weronie. Transfery muszą być zarezerwowane z wyprzedzeniem co najmniej 48 godzin, a ceny zaczynają się od 44 EUR w jedną stronę. Więcej szczegółów na stronie https://www.altoadigebus.com/.

Przydatne informacje

Warto pamiętać, że autostrady we Włoszech są płatne. Opłaty zależą od przejechanego dystansu – pod linkiem można obliczyć wcześniej wysokość opłat. Dozwolona prędkość na autostradzie wynosi 130 km/h. Dobrze rozbudowana sieć stacji paliw sprawnie obsługuje pojazdy, prawie na co drugiej stacji można zatankować autogaz (LPG).

 

Załączniki

Roter Hahn 2.jpg

Roter Hahn 2.jpg

jpg 3,1 MB
pobierz
Roter Hahn 3.jpg

Roter Hahn 3.jpg

jpg 3,1 MB
pobierz
Roter Hahn fotograf Frieder Blickle.jpg

Roter Hahn fotograf Frieder Blickle.jpg

jpg 3,0 MB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zuzanna Cholewa

Account Director

MSL

Elżbieta Górecka-Wysocka

Senior Account Manager

MSL


Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1700 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych  Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków. Więcej informacji na www.roterhahn.plwww.facebook.com/roterhahnpl/