Noworoczny detoks na łonie natury - wypoczynek w stylu slow life w gospodarstwach Roter Hahn z widokiem na Dolomity
Styczniowa aura sprzyja postanowieniom i wprowadzaniu do swojego życia zmian, które przyniosą spektakularne efekty i poprawią jakość naszego życia. Wśród najpopularniejszych noworocznych postanowień jest to związane z dbaniem o siebie. Dobrym sposobem na noworoczną regenerację jest urlop w duchu slow life w gospodarstwach agroturystycznych Roter Hahn. Oto kilka sprawdzonych sposobów na detoks na łonie natury.
Doskonałym miejscem na oderwanie się od miejskiego zgiełku i zafundowanie sobie detoksu w otoczeniu pięknej przyrody jest Północny Tyrol we Włoszech. Ten rejon oferuje mnóstwo możliwości spędzenia czasu, odpoczynku i wsłuchania się w siebie i swoje potrzeby. Kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu – zmniejsza poziom stresu, reguluje ciśnienie, relaksuje i przywraca równowagę. Co więcej udowodniono, że przebywanie na łonie natury przekłada się na nasze relacje z innymi. Uczy nas cierpliwości i spokoju. W czasach, kiedy work-life balance jest niezwykle pożądany, podpowiadamy, jak zaplanować swój urlop, żeby zregenerować organizm, odreagować codzienny stres, odzyskać w swoim życiu poczucie harmonii i wrócić z nową energią.
Górskie wędrówki małe i duże
Jednym z najstarszych i najskuteczniejszych metod na przywrócenie życiowej równowagi są spacery. Wędrówki w wydaniu Roter Hahn to zapierające dech w piersiach górskie widoki, najczystsze powietrze i wiele ciekawych szlaków o różnym poziomie trudności. Dla miłośników zimowych aktywności szczególnie ciekawą propozycją będzie trekking. Sielskie schroniska rozciągające się w malowniczych dolinach w Południowym Tyrolu nadają się idealnie do trekkingu w rakietach śnieżnych. „Szerokie talerze” umożliwiają dotarcie nawet do najbardziej ukrytych zakamarków tyrolskiego krajobrazu. Na wyprawę można ruszać zaraz po chłopskim śniadaniu, na które składają się własnego wyrobu produkty – między innymi ser, pieczywo i marmolada, a także zioła z przydomowego ogrodu.
Magiczna moc drzew
Podczas urlopu w nurcie slow life można przebywać tak blisko natury, jak tylko możliwe. Na dobre samopoczucie doskonale wpłynie nie tylko otaczająca przyroda, lecz także wyposażenie domu będzie działało prozdrowotnie. Wszystko za sprawą sosny szwajcarskiej, która rośnie wysoko w Alpach i słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Badanie naukowe przeprowadzone przez Johanneum Research Institute w Graz wykazało, że składniki szwajcarskiej sosny prowadzą do znacznego zmniejszenia częstości akcji serca – tętno spada o 3 500 uderzeń, co oznacza, że drewno sosnowe odciąża serce z jednej godziny pracy dziennie. To nie jedyny powód, dla którego rolnicy z Południowego Tyrolu chętnie wykorzystują je do kołysek, boazerii lub do wyposażenia sypialni - oprócz właściwości relaksacyjnych szczególnie cenią sobie aromatyczny zapach drewna oraz jego piękny wygląd.
Sosna zwyczajna odgrywa też ważną rolę w alpejskim centrum odnowy biologicznej. Podczas kąpieli w saunie sosnowej wczasowicze mogą wypocząć i w pełni rozkoszować się olejkiem eterycznym otrzymywanym z szyszek, igieł i drewna, który stosowany jest także w lampach zapachowych, mydłach, szamponach i olejkach do masażu. Co więcej, badanie przeprowadzone w Instytucie Genetyki i Biologii Ogólnej Uniwersytetu w Salzburgu wykazało również, że drewno sosnowe ma działanie antybakteryjne.
Miejski eskapizm – ucieczka od przebodźcowania
Co jest nieodłącznym elementem detoksu na łonie natury? Błoga cisza – to ona sprawia, że można całkowicie odciąć się od codziennych trosk i zadbać o swoją wewnętrzną równowagę. Gospodarstwa Roter Hahn to niezwykle urokliwe miejsca, w których można skryć się przed miejskim zgiełkiem, a wśród nich: gospodarstwo Gfall-Hof Schnals, gdzie królują spokój, górskie widoki, lasy i łąki. Na wysokości 1 840 m n.p.m. rodzina Gamperów hoduje dziesięć krów i 60 owiec należących do zagrożonych ras południowotyrolskich Grauvieh i Schnalser Schaf. Dla miłośników zwierząt dobrym wyborem będzie także gospodarstwo Samerhof, które szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom koni. Dodatkową atrakcją jest znajdujący się nieopodal farmy zabytkowy młyn. Dla smakoszy i entuzjastów regionalnej kuchni świetnym kierunkiem podróży będą gospodarstwa Kristplonerhof (dla miłośników wina) czy Inner-Glieshof (dla fanów wspinaczki).
Wiejskie uzdrowisko alpejskie
Doskonałym pomysłem na zapewnienie sobie noworocznej rewitalizacji jest pobyt w SPA pod szyldem Roter Hahn. Wśród zabiegów przywracających równowagę można wymienić: kąpiel w mleku, relaks w owczej wełnie czy kąpiel w sianie. Gospodarze nie tylko potrafią prawidłowo stosować swoje wielowiekowe domowe sposoby, ale także chętnie przekazują swoją wiedzę na warsztatach zdrowotnych. Wszystkie tkaniny do zabiegów alpejskich zostały wyprodukowane w zgodzie z naturą. W czasie pobytu można również skorzystać z takich udogodnień jak sauna, łaźnia parowa, basen, sprzęt do ćwiczeń i bezpłatna wypożyczalnia rowerów.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Elżbieta Górecka-Wysocka
Senior Account Manager
MSL
Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)
Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1600 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków. Więcej informacji na www.roterhahn.pl i www.facebook.com/roterhahnpl/