OPPO zapowiada uruchomienie trzech inicjatyw mających w celu tworzenie z deweloperami i partnerami nowego ekosystemu inteligentnych usług

Firma OPPO otworzyła dziś w Pekinie swoją tegoroczną edycję Konferencji dla Deweloperów (OPPO Developer Conference - ODC). Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Innovation and Intelligence" i jest okazją do prezentacji inicjatyw na rzecz wspólnej budowy nowego ekosystemu inteligentnych usług wraz z deweloperami i partnerami. Wśród trzech nowych przedsięwzięć zapowiedzianych na konferencji znalazł się rozbudowany program wsparcia deweloperów Gravity Plan 2.0, na który OPPO przeznaczy w 2020 roku 1 mld RMB (około 143 mln USD), a także programy: „Five System-level Capability Exposure Engines” i „IoT Enablement Plan”.

Zobacz więcej

OPPO INNO DAY 2019 - raport o inteligentnej łączności

Na świecie sprzedaje się 1,7 miliarda telefonów komórkowych. Zgodnie z prognozami IHS Markit do 2023 roku około jedna czwarta urządzeń będzie mieć wbudowaną łączność 5G, a do 2025 roku dwie trzecie będzie zawierać sprzęt i funkcje sztucznej inteligencji (AI). Nowe możliwości, które niesie ze sobą epoka 5G, budzą żywe zainteresowanie na świecie, a zdaniem autorów raportu jej podstawą będzie inteligentna łączność wykorzystująca sztuczną inteligencję, chmurę, przetwarzanie danych na brzegu sieci oraz Internet rzeczy (IoT).

Zobacz więcej

informacje