Lenovo dostarcza rozwiązania od brzegu sieci po chmurę z procesorami AMD EPYC 7003, wyznaczając nowy standard dla nowoczesnej architektury IT
- Lenovo powiększa rodzinę serwerów ThinkSystem oraz rozwiązań hiperkonwergentnych (HCI) ThinkAgile, wprowadzając do oferty ThinkAgile HX (z oprogramowaniem Nutanix) i ThinkAgile VX (z VMware vSAN) działające z procesorami AMD EPYC™ 7003 Series
- Lenovo może się wyróżnić dwukrotną przewagą nad konkurencją pod względem liczby światowych rekordów wydajności1, a nowe serwery i rozwiązania HCI firmy umożliwiają klientom modernizację infrastruktury od brzegu sieci po chmurę, zwiększanie bezpieczeństwa i uzyskiwanie lepszego zwrotu z inwestycji
- Hetzner Online GmbH używa serwerów Lenovo ThinkSystem z procesorami AMD EPYC™ do budowy wysokowydajnej i energooszczędnej infrastruktury chmurowej, która zapewnia klientom znakomitą wartość inwestycji
- Superkomputer Uniwersytetu Florydzkiego HiPerGator 3.0 działa na serwerach Lenovo ThinkSystem z procesorami AMD EPYC™ drugiej i trzeciej generacji, dzięki czemu setki badaczy mogą szybciej używać tysięcy aplikacji naukowych
Dział Lenovo Data Center Group (DCG) zaprezentował nowe innowacyjne serwery ThinkSystem i rozwiązania infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) ThinkAgile do przetwarzania danych od brzegu sieci po chmurę. Te nowe i udoskonalone rozwiązania do chmur hybrydowych umożliwiają podmiotom o każdej wielkości zmodernizowanie i lepsze zabezpieczenie infrastruktury IT, a także szybsze uzyskiwanie wniosków z danych dzięki nowym procesorom AMD EPYC™ 7003 Series. Rozwiązania te są zoptymalizowane pod kątem wymagających obciążeń związanych z przetwarzaniem danych w chmurze, takich jak VDI, bazy danych, analityka, sztuczna inteligencja itp. Mają wbudowane funkcje zabezpieczeń chroniące integralność danych oraz oprogramowania firmware.
„Firmy oraz instytucje przyspieszają transformację infrastruktury IT i inwestują więcej w elastyczniejsze rozwiązania od brzegu sieci po chmurę” — mówi Kamran Amini, wiceprezes i dyrektor generalny ds. serwerów, pamięci masowej i SDI w Lenovo Data Center Group. „Klienci współpracujący z Lenovo i naszymi zespołami konsultantów mogą korzystać z najnowszych technologii modernizujących IT, a także szybciej uzyskiwać wnioski z danych dzięki nowym, osiągającym maksymalną wydajność serwerom ThinkSystem oraz rozwiązaniom ThinkAgile z procesorami AMD EPYC™ 7003”.
Dostawca usług chmurowych Hetzner Online GmbH oferuje klientom znakomitą wydajność i opłacalność
Hetzner Online GmbH, jeden z największych dostawców usług chmurowych w Europie, zdecydował się ostatnio na rozbudowę swojej infrastruktury chmurowej z wykorzystaniem serwerów Lenovo ThinkSystem SR635 i SR645 z procesorami AMD EPYC™. Serwery ThinkSystem zwiększyły wydajność usług Hetzner Online o nawet 100% z zachowaniem tego samego poziomu kosztów energii. W porównaniu z procesorami innych dostawców w tym centrum danych koszty energii zmniejszyły się o 35–50%.
„Partnerska współpraca z Lenovo i AMD umożliwia nam budowę dostosowywanych serwerów, które zaspokajają wymagania klientów — otrzymują oni wysokowydajne i energooszczędne usługi chmurowe po przystępnych cenach” — mówi Markus Schade, dyrektor ds. usług w chmurze w Hetzner Online GmbH. „Nasze systemy z procesorami AMD cieszą się dużym zapotrzebowaniem, ponieważ klienci chcą korzystać ze zwiększonej wydajności procesorów. Szczególnie dotyczy to klientów używających serwerów do wirtualizacji, sztucznej inteligencji i pamięci masowej do big data. Ze względu na korzystny współczynnik wydajności do ceny procesory AMD EPYC™ idealnie zaspokajają nasze potrzeby”.
Uniwersytet Florydzki zapewnia naukowcom innowacyjne architektury IT
Z serwerów Lenovo ThinkSystem korzysta też Uniwersytet Florydzki, nasycając swoje środowisko superkomputera HiPerGator 3.0 procesorami AMD EPYC™. Superkomputer HiPerGator obsługuje ponad 3000 użytkowników z 400 grup badawczych. Korzystają oni z 1400 aplikacji z dziedzin takich jak sekwencjonowanie genów, inżynieryjne projekty i badania, a także fizyka, badania materiałowe, nauki społeczne, przetwarzanie języka naturalnego i innych.
„Zespół Lenovo wykazał się bardzo dużą wiedzą oraz gotowością do zaspokojenia naszych potrzeb biznesowych i wymagań. Nasi badacze muszą dysponować najnowocześniejszymi technologiami. Serwery Lenovo ThinkSystem z procesorami AMD mają więcej pamięci RAM na rdzeń, co jest konieczne do obsługi aplikacji przetwarzających duże ilości danych i wymagających więcej pamięci” — powiedział dr Erik Deumens, dyrektor ds. badawczej infrastruktury IT na Uniwersytecie Florydzkim.
Serwery Lenovo ThinkSystem biją rekordy wydajności i ekonomiczności
Aby pomóc klientom w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji w IT, Lenovo poszerza ofertę serwerów ThinkSystem o nowe, dwugniazdowe Lenovo ThinkSystem SR645 i SR665 oraz nowe jednogniazdowe serwery Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655 z procesorami AMD EPYC™ 7003 Series. Urządzenia te potrafią wykorzystać zwiększoną o około 25% wydajność procesorów AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją w kategorii 16-rdzeniowej2*. Przodująca w branży niezawodność serwerów Lenovo oraz ulepszenia wydajności to idealne połączenie dla klientów budujących infrastrukturę od brzegu sieci po chmurę.
Nowe platformy sprawdzają się w takich dziedzinach, jak badania i rozwój, usługi finansowe, handel detaliczny oraz produkcja przemysłowa, oferując większą moc obliczeniową do uzyskiwania wiedzy z danych”
- Firmy i instytucje używające systemów z akceleratorami oraz kartami graficznymi mogą się spodziewać nawet 25-procentowego wzrostu wydajności systemu i większej gęstości infrastruktury VDI dzięki najbardziej cenionym na rynku 16-rdzeniowym procesorom AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją.
- Firmy intensywnie wykorzystujące moc obliczeniową do takich zastosowań jak HPC i AI mogą uzyskać nawet o 15% lepsze wyniki obliczeń (na liczbach zmiennoprzecinkowych) przy użyciu najwyższej klasy procesorów AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją3.
- Klienci używający aplikacji badawczych lub inżynieryjnych mogą liczyć na nawet 15-procentowy skok wydajności dzięki procesorom AMD EPYC 7003 z 48–64 rdzeniami, co skróci czas uzyskiwania wyników podczas prac nad przezwyciężaniem największych wyzwań dla ludzkości.
- Dwugniazdowe serwery ThinkSystem SR645 i SR665 z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne w tym miesiącu. Jednogniazdowe serwery ThinkSystem SR635 i SR655 trafią na rynek w czerwcu.
„Procesory EPYC™ 7003 Series po raz kolejny podnoszą poprzeczkę w dziedzinie wydajności potrzebnej do szybszego uzyskiwania wyników” — mówi Ram Peddibhotla, wiceprezes korporacyjny zarządzający produktem EPYC w AMD.
Nowe rozwiązania HCI ThinkAgile z oprogramowaniem VMware i Nutanix
Lenovo wprowadza nowe hiperkonwergentne platformy ThinkAgile VX Series z procesorami AMD EPYC™ trzeciej generacji. Rozwiązania te są ściśle zintegrowane z oprogramowaniem VMware vSAN i oferują prostotę typową dla chmur publicznych w środowiskach chmur prywatnych i hybrydowych:
- ThinkAgile VX3575-G: rozwiązanie do obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak VDI i AI, z możliwością obsługi do ośmiu kart graficznych NVIDIA.
- ThinkAgile VX5575: rozwiązanie o wysokości 2U z pamięcią masową o wysokiej gęstości do aplikacji szybko działających i wymagających dużej pojemności, takich jak zarządzanie pocztą e‑mail i analityka.
- ThinkAgile VX7575 i ThinkAgile VX7576: zoptymalizowane rozwiązanie o wysokości 2U do obciążeń wymagających wysokiej wydajności, takich jak analityka i bazy danych.
- Rozwiązania Lenovo ThinkAgile VX z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne od drugiego kwartału 2021 roku.
Ponadto Lenovo aktualizuje rozwiązania HCI z serii ThinkAgile HX z oprogramowaniem Nutanix w celu wykorzystania zalet procesorów AMD EPYC™ trzeciej generacji. ThinkAgile HX3375 i ThinkAgile HX3376 upraszczają zadania operacyjne, zwiększają gęstość obciążeń, wzmacniają zabezpieczenia danych oraz płynnie spajają różne chmury, oferując prawdziwie hybrydową architekturę. Klienci mogą korzystać z większej wydajności w obsłudze obciążeń desktopów wirtualnych. Rozwiązania ThinkAgile HX z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne od trzeciego kwartału 2021 roku.
Wszechstronne podejście do bezpieczeństwa
Rozwiązania z oferty Lenovo ThinkSystem i ThinkAgile obejmują zabezpieczenia klasy korporacyjnej oparte na standardach Lenovo ThinkShield. Lenovo ThinkShield to wszechstronne podejście do kompleksowego zwiększania bezpieczeństwa wszystkich produktów, w tym w łańcuchu dostaw i podczas procesów produkcyjnych. Daje to klientom pewność solidnych podstaw bezpieczeństwa danych. Lenovo zwiększa możliwości zabezpieczeń ThinkShield za pomocą wprowadzenia poniższych rozwiązań:
- nowy, zgodny ze standardem NIST SP800-193 sprzęt z zabezpieczeniami Platform Firmware Resiliency (PFR) i Root of Trust (RoT) zapewniający zasadniczą ochronę podsystemu platformy przed cyberatakami oraz nieautoryzowanymi aktualizacjami i uszkodzeniem oprogramowania firmware;
- rozproszone testy procesora zabezpieczeń zweryfikowane przez czołowe firmy zewnętrzne z branży bezpieczeństwa — dostępne do wglądu dla klientów i oferujące niezrównaną transparentność oraz poczucie pewności.
Więcej informacji o ofercie infrastruktury Lenovo od brzegu sieci po chmurę można uzyskać tutaj.
Kontakt dla mediów
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Aleksandra Dąbrowska
Junior Account Executive
Publicis Media
Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest firmą z listy Fortune Global 500 o obrotach sięgających 45 miliardów USD i światowym liderem technologicznym w dziedzinie inteligentnej transformacji dzięki infrastrukturze i urządzeniom zapewniającym klientom największe możliwości. Oferta łączących się z siecią urządzeń Lenovo należy do największych na świecie i obejmuje smartfony (Motorola), tablety, komputery PC (ThinkPad, Yoga, Lenovo Legion) i stacje robocze, a także urządzenia AR/VR oraz rozwiązania dla inteligentnych domów i biur. Rozwiązania Lenovo dla centrów danych (ThinkSystem i ThinkAgile) zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom zmieniającym biznes oraz społeczeństwo. Lenovo inspiruje użytkowników do wykorzystania drzemiącego w nich potencjału różnorodności i budowania lepszej przyszłości dla wszystkich. Zachęcamy do obserwowania nas w serwisach LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram oraz odwiedzania naszej witryny internetowej https://www.lenovo.com/.
LENOVO jest znakiem towarowym Lenovo. Wszelkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność odpowiednich podmiotów. ©2020, Lenovo Group Limited.