Kontakt dla mediów

Senior Account Executive

Polska marka kosmetyczna wspiera kobiety w świecie gamingu

Polska marka kosmetyczna wspiera kobiety w świecie gamingu

Co czwarta osoba zainteresowana e-sportem w Polsce to kobieta. Tym samym, wyróżniamy się na tle 21 badanych krajów, gdzie mężczyźni stanowią ponad 80% wszystkich graczy.[1] Kobiety grają coraz częściej, coraz więcej i coraz lepiej. Mimo to, spotykają się z dyskryminacją i hejtem ze względu na płeć. Polska marka kosmetyczna Selfie Project, zainicjowała akcję, która nagłaśnia ten temat, walczy ze stereotypowym myśleniem, a jednocześnie dodaje dziewczynom odwagi i pewności siebie.

 

Nie wiedziałem, że w kuchni montują komputery! Przecież wy nawet nie umiecie podjąć decyzji! Po co grasz? I tak przegrasz! – tak rozpoczyna się krótki spot Selfie Project, który został opublikowany na fanpage’u marki. Oprócz tego, że pełni on rolę manifestu, zachęca również dziewczyny do dzielenia się w komentarzu selfie, na którym grają i wygrywają. Cel? Pokazanie, że wszystkie kobiety mogą grać, a gry komputerowe nie są zajęciem zarezerwowanym tylko dla mężczyzn. Efekt? Aktualnie, pod postem pojawiło się ponad 790 komentarzy. To najlepszy dowód na to, że poruszony temat jest ważny i budzi emocje.

W kampanię marki Selfie Project zaangażowali się popularni youtuberzy jak: Stuu (prawie 4 mln subskrypcji), Danny Ferreri (ponad 712 000 subskrypcji) oraz Natsu (ponad 224 000 subskrypcji). Idole młodego pokolenia w swoich kanałach społecznościowych podjęli temat dyskryminacji kobiet w świecie gamingu i wyrazili swój sprzeciw wobec hejtowi z jakim spotykają się dziewczyny.

Jest to pierwsza kampania Selfie Project, która zwraca uwagę na problem dyskryminacji kobiet w świecie gamingu. Z uwagi na skalę oraz niewielką świadomość tego problemu, marka planuje podjęcie kolejnych działań.

 

 

[1] Raport przygotowany przez SuperData i PayPal dotyczący rynku e-sportowego w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W raporcie, pod uwagę wzięto dane z 21 krajów, w tym z Polski, a na ich podstawie przygotowano ocenę rynku e-sportowego w danym kraju w roku 2017 oraz prognozę na kolejne dwa lata.***

Selfie Project to polska marka kosmetyczna, która powstała z myślą o potrzebach młodej i wymagającej cery. W swych produktach łączy bogactwo roślinnych składników z najnowocześniejszymi osiągnięciami technologii i kosmetologii. Misją Selfie Project jest dodawanie pewności siebie nastolatkom i młodym kobietom. Dlatego marka tworzy kosmetyki, które charakteryzują się dużą skutecznością i bezpieczeństwem, a jednocześnie – inicjuje działania, które umacniają poczucie własnej wartości.