Thales stworzy dla Globalgig globalne rozwiązanie IoT
Lista przynależnych kategorii publikacji
- Thales został wybrany przez Globalgig, wiodącego globalnego dostawcę usług łączności, aby zaoferować pierwszą na świecie inteligentną sieć IoT, gwarantującą ciągłość usług dla urządzeń w stanie spoczynku oraz w ruchu.
- Globalgig zlecił Thales Adaptive Connect stworzenie rozwiązania, które umożliwi zdalnym urządzeniom IoT automatyczne pobranie lokalnej subskrypcji mobilnej - przy pierwszym włączeniu zasilania - lub ponowne nawiązanie połączenia podczas awarii sieci.
- Elastyczność powstającego rozwiązania opartego na eSIM pozwoli na szybsze i bardziej efektywne wdrożenie ciekawych zastosowań IoT, takich jak inteligentne systemy pomiarowe.
Thales wdroży pionierskie rozwiązanie typu Thales Adaptive Connect w ramach partnerstwa z globalnym graczem rynku łączności Globalgig. Innowacyjne oprogramowanie połączy ogromne sieci urządzeń IoT. Nowe narzędzie firmy Thales jest oparte na technologii eSIM (embedded SIM) i pozwoli na optymalizację połączeń IoT poprzez wybór odpowiedniego abonamentu natychmiast po włączeniu zasilania w terenie.
Szacuje się, że do 2025 roku na całym świecie zostanie wdrożonych miliard urządzeń IoT z obsługą eSIM. W przeciwieństwie do istniejących produktów konsumenckich, urządzenia IoT są zazwyczaj umieszczone w odległych i nienadzorowanych lokalizacjach. Chcąc wyjść naprzeciw trendom i rosnącemu zapotrzebowaniu rynkowemu na urządzenia IoT Globalgig wybrała rozwiązanie do zdalnego zarządzania łącznością oferowane przez firmę Thales.
Thales Adaptive Connect korzysta z wbudowanego eSIM i umożliwia zdalne zarządzanie subskrypcjami, co pozwala na uzyskanie jeszcze większej elastyczności technologicznej, tak pożądanej w sektorze IoT.
Innowacja zaproponowana przez firmę sprawia, że każde urządzenie znajdujące się w spoczynku lub w ruchu może być aktywowane zdalnie, co eliminuje potrzebę wstępnego ładowania subskrypcji mobilnej na linii produkcyjnej. Dzięki nowemu rozwiązaniu globalni dostawcy usług łączności - tacy jak Globalgig - oraz grupy operatorów mogą oferować natychmiastową i bezproblemową zdalną łączność dostawcom usług IoT, a proces nie wpływa w żaden sposób na produkcję urządzeń i konieczne operacje logistyczne.
W rezultacie Thales Adaptive Connect zapewnia unikatowe korzyści dostawcom usług IoT i Global Connectivity Service Providers wspierającym wdrażanie nowych usług, a także wspiera producentów urządzeń. Nowe oprogramowanie sprawi, że jedno urządzenie będzie mogło obsługiwać wszystkie rynki. Dzięki ciągłości usług zapewnionej przez Thales, wszystkim zainteresowanym stronom będzie o wiele łatwiej wdrażać innowacyjne i przystępne cenowo rozwiązania IoT dla swoich użytkowników końcowych i klientów.
Mark Castle, Chief Revenue Officer w Globalgig UK, powiedział:
- Thales Adaptive Connect to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Doskonale odpowiada na nasze potrzeby związane z rozwojem innowacji i transformacją całego ekosystemu IoT. Już podpisaliśmy umowy z nowymi dużymi klientami, szukającymi innowacyjnych usług.
- To kolejny ekscytujący etap w tworzeniu IoT. Nowy system umożliwi wdrożenie rozwiązań – od inteligentnych systemów pomiarowych, przez idee z zakresu smart city. Zmiana będzie masowa i odmieni jakość naszego codziennego życia. Dzięki współpracy z Globalgig w zakresie pierwszego w historii wdrożenia Thales Adaptive Connect, kompleksowo usprawniamy proces tworzenia, podłączania i wspierania urządzeń IoT. Obrazowo mówiąc, rozwiązanie Thales Adaptive Connect sprawi, że przyszłość znacząco przyspieszy – podkreślił Emmanuel Unguran, SVP Mobile Connectivity Solutions w Thales.
O firmie Thales
Thales (Euronext Paris: HO) jest światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych technologii, który inwestuje w innowacje cyfrowe i „deep tech” – łączność, big data, sztuczną inteligencję, cyberbezpieczeństwo i komputery kwantowe – aby budować pewną przyszłość istotną dla rozwoju społeczeństw. Grupa zapewnia swoim klientom (firmom, organizacjom i rządom) w dziedzinie obronności, aeronautyki, przestrzeni kosmicznej, transportu, tożsamości cyfrowej i bezpieczeństwa - rozwiązania, usługi i produkty, które pomagają im spełniać ich kluczową rolę.
Thales zatrudnia 81 000 pracowników w 68 krajach. W 2021 roku Grupa wygenerowała sprzedaż w wysokości 16,2 mld euro.