Thales przejmuje spółki S21sec i Excellium firmy Sonae Investment Management
Lista przynależnych kategorii publikacji
- S21sec i Excellium to dwaj główni gracze na rynku usług konsultingowych, integracyjnych oraz zarządzanych w Europie.
- Dzięki temu przejęciu Thales przyspiesza swój plan rozwoju w sektorze cyberbezpieczeństwa i rozszerza działania w Hiszpanii, Portugalii, Luksemburgu i Belgii.
- S21sec i Excellium łącznie zatrudniają 546 osób i w roku 2021 wygenerowały sprzedaż w wysokości 59 milionów euro.
Thales (Euronext Paris: HO) ogłosił podpisanie ostatecznej umowy z Sonae Investment Management w sprawie przejęcia dwóch wiodących europejskich firm z obszaru cyberbezpieczeństwa – S21sec i Excellium, które działają w ramach spółki holdingowej Maxive Cybersecurity.
Dzięki pozyskanym spółkom Thales umocni swoją pozycję w dziedzinie Security Operations Centre – SOC (wykrywanie i reagowanie na cyberincydenty) oraz usług konsultingowych, audytorskich i integracyjnych. Współpraca zapowiada się obiecująco – sam Thales wniesie do nowej struktury szerokie doświadczenie oraz zdywersyfikowaną bazę partnerów, która obejmuje przedsiębiorstwa przemysłowe czy dostawców infrastruktury krytycznej (w tym w sektorze usług finansowych oraz dla sektora rządowego i publicznego). Kontrakty tego typu stanowiły aż 50 proc. przychodów firmy w 2021 r.
Z 546 pracowników nowo przejętych podmiotów S21sec i Excellium 75 proc. zatrudnionych jest w 9 zakładach w Hiszpanii i Portugalii, a 25 proc. pracuje w Luksemburgu i Belgii. Ekspansja firmy Thales na rynkach europejskich oraz poszerzenie specjalistycznej kadry otwiera nowe możliwości w zakresie budowania innowacji i pionierskich rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wartość akwizycji wynosi 120 milionów euro i jest to kolejny ważny krok firmy Thales w stronę już rozpoczętego rozwoju na rynku usług doradczych w okresie od 2020 do 2025 r.
Jako światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, Thales aangażuje się na każdym poziomie cybernetycznego łańcucha wartości i oferuje szeroki wachlarz rozwiązań – od oceny ryzyka do kompleksowej ochrony infrastruktury krytycznej.
Oferta firmy opiera się na trzech rodzinach produktów i usług, które łącznie w 2021 r. wygenerowały ponad 1 mld euro sprzedaży:
- Portfolio rozwiązań Cybels – kompletny pakiet usług w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego obejmujący ocenę ryzyka, szkolenia i symulacje, a także wykrywanie i reagowanie na cyberataki.
- Produkty Sovereign, w tym szyfratory i czujniki do ochrony najważniejszych informacji.
- Platforma bezpieczeństwa danych CipherTrust, rozwiązanie Safenet Trusted Access Identity & Access Management jako usługa oraz szeroka oferta ochrony i licencjonowania chmury.
W 2022 r. Thales planuje zatrudnić 11 000 osób na całym świecie, w tym 1000 w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przeprowadzana transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia. Planowo ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 r.
– Udane przejęcia firm Vormetric w 2016 r. i Gemalto w 2019 r. znacząco zwiększyły potencjał naszej firmy w dziedzinie bezpieczeństwa danych i szyfrowania. Z kolei najnowsze przejęcie S21sec i Excellium umacnia naszą pozycję lidera w zakresie doradztwa w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i usług zarządzanych. Cieszymy się, że możemy powitać zespoły ekspertów S21sec i Excellium w naszych strukturach ds. cyberbezpieczeństwa. Razem będziemy w stanie dostarczać rozwiązania, które zapewnią naszym klientom jeszcze większą wydajność – mówi Marc Darmon, EVP Thales, Dyrektor ds. Operacyjnych.
– Nasza firma uczestniczyła w rozwoju Maxive Cybersecurity jako większościowy udziałowiec - i wspólnie udało nam się potroić roczne przychody i osiągnąć pozycję jednego z liderów rynku MSSP w Europie. Partnerstwo w firmą Thales to ukoronowanie pracy całego naszego zespołu i kolejny etap na tej drodze. Jesteśmy przekonani, że będzie to świetna okazja do dalszego rozwoju firmy Maxive i jej pracowników – podkreśla Carlos Alberto Silva, Managing Partner w Sonae Investment Management.
O firmie Thales
Thales (Euronext Paris: HO) jest światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych technologii, który inwestuje w innowacje cyfrowe i „deep tech” – łączność, big data, sztuczną inteligencję, cyberbezpieczeństwo i komputery kwantowe – aby budować pewną przyszłość istotną dla rozwoju społeczeństw. Grupa zapewnia swoim klientom (firmom, organizacjom i rządom) w dziedzinie obronności, aeronautyki, przestrzeni kosmicznej, transportu, tożsamości cyfrowej i bezpieczeństwa - rozwiązania, usługi i produkty, które pomagają im spełniać ich kluczową rolę.
Thales zatrudnia 81 000 pracowników w 68 krajach. W 2021 roku Grupa wygenerowała sprzedaż w wysokości 16,2 mld euro.