E.ON Polska
Informacje prasowe

innogy go! i ZHR razem dla potrzebujących

  • innogy go! i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej wspierają walkę z koronawirusem
  • Wolontariusze i harcerze pomagający seniorom i osobom w kwarantannie korzystają z floty innogy go!, by dotrzeć do najbardziej potrzebujących

 

innogy go! i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej połączyły siły, by dotrzeć do potrzebujących w najdalsze zakątki Warszawy. Harcerze utworzyli specjalne Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR. Inicjatywa ma na celu wsparcie w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Pogotowie udziela pomocy osobom jej potrzebującym oraz wspiera działania władz i instytucji zwalczających epidemię, a także jej skutki. Warszawskie innogy go! udostępniło flotę aut elektrycznych, by pomóc Harcerzom i wolontariuszom w przemieszczaniu się.

 

Pomoc sąsiedzka przybywa elektrykiem

- Wiemy, jakie ryzyko podejmuje każdy z nas, wychodząc z domu. Musimy się wzajemnie wspierać, dlatego umożliwiliśmy wolontariuszom bezpieczny transport – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy go!. – Mamy również nadzieję, że możliwość dostarczania pomocy naszymi autami zachęci kolejne osoby do włączania się w akcję Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR.

 

Elektryczne samochody innogy go! będą wykorzystywane przez Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR do realizacji bieżących potrzeb logistycznych. Wolontariusze zrzeszeni w Pogotowiu wykonują szereg działań na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Docierają do osób najbardziej potrzebujących, dostarczają zakupy i ciepłe posiłki osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Pomagają szpitalom i instytucjom publicznym, podejmują także działania profilaktyczne i edukacyjne.

 

- Zapewnienie wszelkich środków ochrony osobistej, jak również bezpieczne przemieszczanie się naszych wolontariuszy jest dla nas priorytetem. W tym aspekcie wsparcie innogy go! jest dla nas ważne, ponieważ daje możliwość harcerzom i harcerkom Pogotowia ZHR docierania do osób potrzebujących, ograniczając do minimum poruszanie się komunikacją miejską – dodaje phm. Barbara Koc z Pogotowia Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Każdy może zostać wolontariuszem. Pogotowie Harcerek i Harcerzy jest otwarte na współpracę również z osobami nie należącymi do ZHR. W celu zgłoszenia wystarczy kontakt pod adresem mailowym: pogotowie.maz@zhr.pl bądź phh.maz@zhr.pl. Nie trzeba wychodzić z domu, by pełnić wolontariat – można na przykład szyć maseczki dla szpitali lub zgłosić działanie do Banku Pomysłów. Na stronie https://www.zhr.pl/ znajdują się wszystkie informacje o projekcie.

 

#pomocsasiedzka #pogotowieZHR #ZHR #innogygo

Załączniki

ZHR_ig_mas.jpeg

ZHR_ig_mas.jpeg

jpeg 342,3 kB
pobierz

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Aleksandra Smolarska Flis

Zespół komunikacji Grupy innogy w Polsce

Zespół komunikacji Grupy innogy w Polsce


Grupa innogy jest jednym z wiodących europejskich koncernów energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży, skupiając się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzięki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. - odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Dodatkowo w Polsce działa spółka innogy Business Services Polska Sp. z o.o., odpowiedzialna za procesy obsługi wewnętrznej koncernu innogy w zakresie rachunkowości, finansów i innych procesów biznesowych, a także obszaru IT oraz spółka innogy Renewables Polska, która odpowiada m.in. za rozwój projektów, budowę i eksploatację farm wiatrowych .Do Grupy innogy w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.