innogy zaprasza na Królewskie Arkady Sztuki, Festiwal Teatru i Muzyki
innogy po raz drugi zostało partnerem Królewskich Arkad Sztuki, organizowanych przez Zamek Królewski w Warszawie. Warszawiacy i turyści mogą spędzić sierpniowe weekendy w Arkadach Kubickiego i Ogrodach na koncertach, a także przedstawieniach teatralnych.
– innogy od wielu lat wspiera kulturalne inicjatywy w Warszawie – mówi Aleksandra Smyczyńska, szefowa komunikacji i public affairs w innogy Polska. – Ważne jest dla nas zaangażowanie lokalne, a współpraca z Zamkiem Królewskim jest doskonałą okazją do realizacji tych założeń. Kontynuujemy program Moc jest w kulturze, wierząc, że dla warszawiaków i turystów, będących w tym czasie w stolicy, program festiwalu będzie ciekawą ofertą kulturalną.
Organizowany już po raz dwunasty festiwal Królewskie Arkady Sztuki, jak co roku, zaprasza wyjątkowych artystów oraz publiczność spragnioną wrażeń kulturalnych. W sierpniowe piątki i soboty swój repertuar zaprezentują twórcy mający różnorodne spojrzenia na teatr i muzykę. Między 6 a 28 sierpnia odbędzie się łącznie 12 występów. W najbliższy piątek festiwal otworzy recital Katarzyny Żak Miłosna Osiecka. Wśród zaprezentowanych znanych utworów w nowych aranżacjach znajdą się dwa teksty poetki nieadaptowane do tej pory muzycznie.
Atrakcyjnie zapowiadają się też sobotnie, koncertowe wieczory Festiwalu. 7 sierpnia odbędzie się występ Silesian Tango Quintet oraz Kingi Rataj z okazji setnej rocznicy urodzin Astora Piazzolli – wybitnego kompozytora i wirtuoza bandoneonu, który zrewolucjonizował tradycyjne tango. Argentyński muzyk połączył je z jazzem i muzyką klasyczną, w efekcie czego powstało Tango Nuevo – styl, który do dziś inspiruje fanów tego gatunku na całym świecie. Z kolei 21 sierpnia z klasycznym recitalem na skrzypce i wiolonczelę wystąpi para młodych artystów - Clémence de Forceville i Michał Zieliński. Zagrają m.in. Sonatę na skrzypce i wiolonczelę M.73 pamięci Claude'a Debussy'ego Maurice’a Ravela. W tegorocznej edycji festiwalu przewidziano także specjalny blok Arkady Dzieciom, w ramach którego odbędą się dwa spektakle teatralne i dwa rodzinne spotkania Dzień dobry, muzyko.
innogy zaprasza do Zamku Królewskiego
– Nasza współpraca kulturalna z Zamkiem Królewskim w Warszawie trwa nieprzerwanie. innogy już drugi raz w tym roku został partnerem wydarzenia organizowanego przez Zamek – mówi Ewa Budek, koordynatorka inicjatywy „Moc jest w kulturze”. – Pierwszym jest trwająca do 19 września wystawa dzieł Rembrandta, na której zostały zaprezentowane m.in. „Dziewczyna w ramie obrazu” i „Uczony przy pulpicie”. Na ekspozycji, poza dziełami malarskimi holenderskiego mistrza, można obejrzeć jego ryciny, a także około 200 innych obiektów: obrazy niderlandzkich malarzy z polskich i zagranicznych kolekcji, artefakty z epoki, jak broń, ceramika delficka, mapy, meble a także inne wytwory rzemiosła oraz niedostępne na co dzień starodruki.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest bezpłatny. Pełen program znajduje się na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie: www.zamek-krolewski.pl oraz na zamkowym Facebooku. Podczas wszystkich wydarzeń festiwalowych obowiązuje stosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego, w tym noszenie maseczek.
Półwiecze rekonstrukcji siedziby królewskiej
12. edycja festiwalu Królewskie Arkady Sztuki zbiega się z 50. rocznicą odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie będącego symbolem stolicy. Obchody Jubileuszu są rozłożone na cztery lata. Rok 2021 upamiętnia datę oddania gmachu w stanie surowym. Natomiast w 2024 roku nastąpi 40. rocznica udostępnienia publiczności dawnej siedziby królów. O znaczeniu tego obiektu dla kultury polskiej świadczy fakt, że w 1980 roku Zamek Królewski w Warszawie wraz ze Starym Miastem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Grupa innogy jest jednym z wiodących europejskich koncernów energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży, skupiając się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzięki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.
Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. - odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Dodatkowo w Polsce działa spółka innogy Business Services Polska Sp. z o.o., odpowiedzialna za procesy obsługi wewnętrznej koncernu innogy w zakresie rachunkowości, finansów i innych procesów biznesowych, a także obszaru IT oraz spółka innogy Renewables Polska, która odpowiada m.in. za rozwój projektów, budowę i eksploatację farm wiatrowych. Do Grupy innogy w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.