W&W Consulting
Informacje prasowe

Wyjazdy i spotkania integracyjne. Czy tylko pracodawca odpowiada za bezpieczeństwo uczestników?

Jak wynika z Raportu Zawodowy styl życia. Różne oblicza pracy Polaków, to właśnie spotkania i wyjazdy integracyjne są najlepszą okazją do zacieśniania relacji wśród pracowników – wskazało na nie odpowiednio 67 proc. i 59 proc. respondentów. Praca zdalna i hybrydowa, zmiany kadrowe oraz urlopy wakacyjne wzmocnią potrzebę organizacji integracji zespołów, co przełoży się na kumulację spotkań i wyjazdów firmowych w najbliższych tygodniach.

czytaj więcej

Którzy pracownicy powinni domagać się od pracodawcy audytu bezpieczeństwa pracy?

Audyt bezpieczeństwa to kompleksowa analiza warunków pracy oceniająca stan bezpieczeństwa i higieny pracy w danej firmie. Składa się on z wielu elementów i obszarów np. weryfikacji procesów, stanu maszyn i urządzeń, zabezpieczenia pracowników przed zagrożeniami. Niestety nadal nie jest narzędziem powszechnie stosowanym w polskich firmach, czego powinni domagać się pracownicy wykonujący prace szczególnie niebezpieczne.

czytaj więcej

Wypalenie zawodowe, przepracowanie, przewlekły stres – to ostatni moment, aby zadbać o pracowników

Aż 2/3 Polaków może odczuwać symptomy wypalenia zawodowego, a 75% wskazuje na wzrost stresu w życiu codziennym. Dużą rolę w narastaniu problemów psychicznych związanych z pracą odegrała zmiana jej modelu i czasu trwania, a w konsekwencji zaburzenie równowagi pomiędzy obowiązkami zawodowymi, a życiem prywatnym. Te niepokojące statystyki wskazują na konieczność działania, w szczególności ze strony pracodawców.

czytaj więcej

Agresja werbalna, a czasem również fizyczna – jak zapewnić bezpieczne warunki pracy nauczycielom?

Praca nauczycieli w szkole jest bardzo odpowiedzialna i potrzebna, jednak w ostatnich latach daje się wyraźnie zauważyć spadek prestiżu tego zawodu. Pedagodzy są coraz częściej narażeni na przemoc psychiczną, a nawet mobbing nie tylko ze strony władz i rodziców uczniów, ale również samych dzieci. W kontekście zbliżającego się roku szkolnego oraz problemów z dostępnością kadry pedagogicznej, warto przeanalizować wyzwanie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy nauczycielom.

czytaj więcej

Najbardziej niebezpieczne zawody w Polsce – pracownicy służby zdrowia w niechlubnej czołówce

Czy możemy wskazać, jakie zawody w Polsce są najbardziej niebezpieczne? Sprawa może być trudniejsza niż się wydaje. A wydaje się, że najniebezpieczniejsze zawody to te związane z przemysłem ciężkim i górnictwem, gdzie pracownicy wykonują pracę w bardzo trudnych warunkach, a wypadki jakie mają tam miejsce najczęściej niosą ze sobą wiele ofiar. Faktem jest, że w takich miejscach świadomość zagrożeń jest inna, a co za tym idzie środki zabezpieczające stoją na wyższym poziomie.

czytaj więcej

Jak zapewnić bezpieczne warunki pracy pracownikom z Ukrainy?

Według Eurostatu w wyniku rosyjskiej inwazji prawie 4,07 mln obywateli Ukrainy uzyskało status ochrony czasowej w krajach UE, z czego w Polsce 977 740 osób (24%). Porównując liczbę obywateli Ukrainy objętych ochroną czasową w przeliczeniu na tysiąc osób, wskaźnik ten na poziomie UE wynosił 9,1, natomiast w Polsce już 26,6. Wobec takich statystyk możemy stwierdzić, że Ukraińcy stali się częścią polskiego społeczeństwa, również aktywnego zawodowo, i najpewniej tak zostanie. Natomiast czy jesteśmy w stanie zapewnić im bezpieczne warunki pracy?

czytaj więcej